تیتر امروز

گفتگو با احمد زیدآبادی؛ تئورسین «هیچ کاری نکردن» یا منتقد راهبردهای تکراری؟
«تنگنا» برنامه ششم ـ قسمت دوم

گفتگو با احمد زیدآبادی؛ تئورسین «هیچ کاری نکردن» یا منتقد راهبردهای تکراری؟

«تنگنا» عنوان برنامه‌ای از مجموعه رسانه‌ای دیدار است که به گفتگوهای صریح با سیاستمداران ایرانی در مورد زندگی سیاسی آن‌ها اختصاص دارد. احمد زیدآبادی میهمان ششمین برنامه تنگنا بوده است.

رئیس جمهوری عراق بر برگزاری انتخابات پارلمانی در موعد مقرر خود و نیز لزوم فراهم کردن الزامات مربوط به شفافیت و عدالت روند رأی‌گیری تأکید کرد.

کد خبر: ۹۲۸۴۷
۱۲:۴۹ - ۰۴ خرداد ۱۴۰۰

تاکید برهم صالح بر لزوم برگزاری انتخابات شفاف و عادلانه

دیدارنیوز - به نقل از شفق نیوز، برهم صالح، رئیس جمهوری عراق در جریان نشست خود با رئیس و اعضای کمیساریای عالی و مستقل انتخابات و جنین هنیس پلاسخارت، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در عراق درخصوص پرونده انتخابات به بحث و تبادل نظر پرداخت.

در جریان این دیدار به بررسی جدول‌های زمانی انتخابات و روند ویژه برگزاری انتخابات پرداخته شد.

در این دیدار همچنین بر لزوم برگزاری انتخابات در موعد مقرر و الزامات مربوط به برگزاری انتخابات شفاف و عادلانه، افزایش تلاش‌ها برای تکمیل ثبت‌نام هوشمند رای‌دهندگان برای تضمین حق مشارکت مردم، تدوین اصول رفتاری، حقوقی و ملی میان گروه‌های سیاسی و تقویت نقش سازمان ملل در حمایت از روند انتخابات عراق که در موفقیت آن، تضمین حاکمیت و احترام به تصمیم مستقل عراقی‌ها سهم به سزایی دارد، تاکید شد.

برهم صالح در جریان این نشست بر اهمیت تامین امنیت و برگزاری انتخابات شفاف و عادلانه در مراحل مختلف آن، فراهم‌ کردن فضایی امن و با ثبات برای رای‌دهندگان جهت انتخاب آزاد نمایندگان خود و فراهم کردن حمایت و ایجاد فرصت برابر برای مشارکت و نامزدی تاکید کرد.

رئیس جمهوری عراق همچنین تصریح کرد: این عوامل پایه اساسی در موفقیت‌آمیز بودن انتخابات و حرکت به سمت اصلاحات مطلوب محسوب می‌شود.

برهم صالح همچنین گفت: انتخابات آتی از اهمیت زیادی برخوردار است و این حقی ملی است و فراهم کردن شرایط مناسب برای این انتخابات، پایه اساسی موفقیت آن و ادامه حرکت به سمت اصلاحات مطلوب است.
انتهای پیام


منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: