تیتر امروز

مردم در راه شمال، کرونا در راه جنوب!

مردم در راه شمال، کرونا در راه جنوب!

بعد از انتشار خبر‌های جسته گریخته درباره توزیع واکسن کرونا و آشفتگی در مراکز واکسیناسیون که مسئول تزریق دوز دوم هستند، مهمترین خبر این روز‌ها اوج گیری کرونا در استان‌های جنوبی است...

رییس جمهوری ترکیه دوشنبه شب گفت که جنگنده‌های اف ۱۶ این کشور به عنوان بخشی از ماموریت پلیس هوایی ناتو در لهستان مستقر خواهند شد.

کد خبر: ۹۲۷۶۵
۰۹:۳۷ - ۰۴ خرداد ۱۴۰۰

اردوغان: جنگنده‌های اف ۱۶ ترکیه در لهستان مستقر خواهند شد

دیدارنیوز - به گزارش خبرگزاری آناتولی، رجب طیب اردوغان در کنفرانس مطبوعاتی با همتای لهستانی خود در آنکارا گفت: ترکیه قصد دارد هواپیماهای بدون سرنشین (پهپادها) را به لهستان صادر کند و این اقدام اولین بار در تاریخ ترکیه برای فروش به یک عضو ناتو و یکی از اعضای اتحادیه اروپا خواهد بود

اردوغان افزود: با گام‌هایی که در ۱۹ سال گذشته [در صنعت دفاعی] برداشته‌ایم، نه تنها سال‌ها سهل انگاری را نفی کرده‌ایم، بلکه کشور خود را به غول‌های این حوزه نیز رسانده‌ایم.

رییس جمهوری ترکیه تأکید کرد، ترکیه و لهستان در حال دستیابی به هدف ۱۰ میلیارد دلاری خود در حجم تجارت دوجانبه هستند.

سخنان اردوغان در حالی بیان می شود که ماریوش بلاشاک وزیر دفاع لهستان روز شنبه اعلام کرده بود که کشورش ۲۴ پهپاد Bayraktar TB۲ را از ترکیه خریداری خواهد کرد.
آندوره دودا رییس جمهوری لهستان که در ترکیه به سر می برد گفت: ترکیه قوی ترین متحد لهستان در این قسمت از جهان است و برای خلبانان ترک به دلیل محافظت از آسمان از اردوغان تشکر کرد.

وی افزود: من معتقدم که به عنوان بخشی از چارچوب ناتو، می‌توانیم از تهدیدات داخل و خارج دو کشور جلوگیری کنیم.


منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: