تیتر امروز

شمارش معکوس برای احیای برجام

شمارش معکوس برای احیای برجام

هیئت‌های مذاکره‌کننده برجام به پایتخت‌های خود برگشته‌اند. این قرارداد پرماجرا هفته‌های پرنوسانی در پیش دارد، اما صدای احیای آن بلندتر از هر زمان دیگری به گوش می‌رسد. برجام حتی قبل از آن که روحانی...
محیط‌بانان و جان‌هایی که بی‌رحمانه گرفته می‌شود
امروز روز ملی محیط‌بان است

محیط‌بانان و جان‌هایی که بی‌رحمانه گرفته می‌شود

احراز درجه جانبازی و شهادت، تعیین شغل محیط‌بانی به عنوان شغل سخت و زیان آور و بازنشستگی با ۲۰ سال سابقه، کمبود نیروی محیط‌بانی، افزایش حقوق و دستمزدها، افزایش ناوگان و تجهیزات محیط‌بانی، کم کردن...

با فوران فعال ترین آتشفان آفریقا در روز دوشنبه در کنگو و ادامه پس لرزه ها شمار کشته ها به ۲۰ تن رسید.

کد خبر: ۹۲۷۶۴
۰۹:۳۵ - ۰۴ خرداد ۱۴۰۰

شمار کشته های فوران آتشفشان کنگو به ۲۰ تن رسید

دیدارنیوز - براثر پس لرزه های شدید شهر گوما، پنج نفر در اثر بخارات سمی ناشی از فوران آتشفشان نیراگونگو در شرق کنگو جان خود را از دست دادند و شمار تلفات این حادثه دردناک از ۱۵ نفر به ۲۰ تن رسید.

مامبو کاوایا رهبر جامعه مدنی به خبرگزاری فرانسه گفت: ما به تازگی اجساد پنج نفر دیگر را کشف کردیم، آنها در حالی که قصد داشتن از کنار گدازه های سرد شده عبور کنند به دلیل گاز گرفتگی جان خود را از دست دادند.

کاوایا افزود، یک نفر دیگر نیز با وضعیت بحرانی مشکل تنفس به بیمارستان منتقل شده است.
این نخستین بار نیست که آتشفشان نیراگونگو فوران می‌کند. آخرین بار این آتشفشان بزرگ در سال ۲۰۰۲ فوران کرد و جان بیش از ۱۰۰ نفر را گرفت. در آن زمان هم بیشتر قسمت‌های شرقی گوما از جمله نیمی از باند فرودگاه گوما با مواد مذاب آتشفشان پوشانده شد.

اما فوران شدید نیراگونگو در سال ۱۹۷۷ رخ داده است. در فوران آتشفشان در آن زمان بیش از ۶۰۰ نفر جان خود را از دست دادند.

در منطقه مرزی کنگو با رواندا و اوگاندا در مجموع شش آتشفشان با ارتفاع بیش از سه هزار متر وجود دارد.
شهر گوما در استان کیوو شمالی پایگاه مهمی برای نیروهای کلاه‌ سبز سازمان ملل متحد است. بسیاری از سازمان‌های بین‌المللی و نهادهای غیردولتی نیز در این منطقه فعالیت می‌کنند.


منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: