تیتر امروز

نگرانی اصلی بیماران خاص، اشتغال است
بیماران تالاسمی، هموفیلی و ام‌اس نیاز به حمایت دولت دارند

نگرانی اصلی بیماران خاص، اشتغال است

کانون هموفیلی اعلام کرد ۸۰ تا ۹۰ درصد از ۱۳ هزار بیمار هموفیلی کشور را آقایان تشکیل می‌دهند که اغلب به دلیل معلولیت‌های جسمی قادر به کار کردن نیستند، در صورتی که عموما سرپرست خانواده‌اند. این...
احیای برجام در هاله‌ای از ابهام در دولت رئیسی

احیای برجام در هاله‌ای از ابهام در دولت رئیسی

دولت ابراهیم رئیسی به زودی کار خود را شروع می‌کند، در حالی که هنوز تکلیف پرونده احیای برجام نامشخص است. غرب نگران رویکرد دولت جدید ایران است و اسرائیل نیز در این بین سعی در برهم زدن کل مذاکرات...
مهاجرت کرونا از جنوب به شرق؛ صدای آژیر خطر در مشهد
مردم مشهد در گفتگو با دیدار از وضعیت این شهر گفتند

مهاجرت کرونا از جنوب به شرق؛ صدای آژیر خطر در مشهد

کووید ۱۹ شهر به شهر در خراسان رضوی در حال جولان دادن است و در زمان کوتاه رنگ شهر‌ها را از نارنجی به قرمز تبدیل کرد، تا جاییکه دو روزی است که آتش نشانی شهر مشهد با به صدا در آوردن آژیر خطر مهر...

وزیر امور خارجه آمریکا خواستار روابط "باثبات‌تر" با روسیه شد

وزیر امور خارجه آمریکا برای دومین بار در عرض یک هفته تاکید کرد، واشنگتن به دنبال داشتن روابطی "باثبات‌تر" و "قابل پیش‌بینی‌تر" با روسیه است.

کد خبر: ۹۲۵۵۰
۰۹:۵۳ - ۰۳ خرداد ۱۴۰۰

وزیر امور خارجه آمریکا خواستار روابط

دیدارنیوز - به نقل از پایگاه خبری آکسیوس، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا که در ماه مارس گفته بود معتقد است که ولادیمیر پوتین، همتای روسی‌اش یک "قاتل" است، متعهد شده تا موضع سفت و سختی در برابر کرملین اتخاذ کند. دولت واشنگتن ماه گذشته هشدار داد که اگر الکسی ناوالنی، رهبر اپوزیسیون روسیه در بازداشت کشته شود، کرملین با پیامدهای جدی رو به رو خواهد شد.

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا به شبکه سی‌ان‌ان گفت: ما روابطی باثبات‌تر و قابل پیش‌بینی‌تر با روسیه را ترجیح می‌دهیم.

وی به دنبال مذاکرات هفته گذشته‌اش با سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه نیز اظهارات مشابهی مطرح کرده بود.
وزیر امور خارجه آمریکا تاکید کرد: یک روابط باثبات‌تر میان آمریکا و روسیه به نفع هر دو کشور و به نفع جهان است.
بلینکن گفت: مشخصا حوزه‌هایی وجود دارند که به نفع هر دو کشور است تا راه‌هایی برای همکاری در آنها پیدا کنند. این حوزه‌ها از افغانستان، ثبات استراتژیک، کنترل تسلیحاتی و توافق‌نامه‌ها گرفته تا موضوع رسیدگی به تغییر آب و هوا را شامل می‌شوند.

وی افزود: اما همان طور که رئیس جمهور آمریکا صریحا تاکید کرده، اگر روسیه به انجام اقدامات تهاجمی و بی‌پروا علیه ما و متحدان یا شرکایمان ادامه دهد، ما قطعا پاسخ خواهیم داد.

وزیر امور خارجه آمریکا تصریح کرد: در نهایت این به روسیه بستگی دارد که تصمیم بگیرد آیا روابط باثبات‌تر و قابل‌پیش‌بینی‌تر می‌خواهد یا خیر.


منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: