تیتر امروز

تراژدی دریاچه ارومیه؛ احتضار طولانی و دردناک!

تراژدی دریاچه ارومیه؛ احتضار طولانی و دردناک!

برداشت بی‌رویه از آب‌های زیرزمینی و حفر چاه‌های غیر مجاز در اطراف دریاچه ارومیه با پیشنهاد رئیس دولت نهم و دهم حیات این دریاچه را به خطر انداخت اما در طول سال‌های گذشته بر این دریاچه چه گذشت؟
اخراج اسکوچیچ، پوست خربزه زیر پای فوتبال ایران!
هشدار به کسانی که به دنبال تغییر سرمربی تیم ملی‌اند

اخراج اسکوچیچ، پوست خربزه زیر پای فوتبال ایران!

در فاصله کمی از موفقیت تیم ملی در منامه، انتشار برخی اخبار در مورد پایان کار اسکوچیچ و آوردن یک مربی نامدار، قطعا مثل یک خنجر از پشت برای فوتبال ایران خواهد بود.

وزیر خارجه ترکیه و نماینده ویژه سازمان ملل در لیبی آخرین تحولات این کشور را بررسی کردند.

کد خبر: ۹۲۵۴۹
۰۹:۴۶ - ۰۳ خرداد ۱۴۰۰

روند سیاسی لیبی، محور گفتگوی چاووش‌اوغلو با فرستاده گوترش

دیدارنیوز - به نقل از خبرگزاری آناتولی، یان کوبیس، نماینده ویژه سازمان ملل در لیبی که به دعوت مولود چاووش‌اوغلو، وزیر خارجه ترکیه به این کشور سفر کرده، در آنتالیا مورد استقبال وی قرار گرفت.

چاووش‌اوغلو در این دیدار گفت، ترکیه از روند گفتگوی سیاسی لیبی حمایت می‌کند که تحت رهبری خود لیبیایی‌ها و با کمک سازمان ملل برگزار می‌شود.

دو طرف در این دیدار بر اهمیت برگزاری انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری در ماه دسامبر مطابق با نقشه راه مجمع گفتگوی سیاسی لیبی و قطعنامه ۲۵۷۰ شورای امنیت تاکید کردند.

دو طرف همچنین بر لزوم حمایت از دولت موقت لیبی و دیگر نهادهای این کشور جهت برگزاری انتخابات و پایان مرحله انتقالی، تحکیم تلاش‌ها برای اتحاد کشور و موسسات دولتی تاکید کرده و موضوع اهمیت اجرای آتش بس در لیبی را بررسی کردند که موجب افزایش اعتماد میان طرف‌های مختلف می‌شود

کوبیس در این سفر درباره وضعیت لیبی با نمایندگان امنیتی ارشد بحث و تبادل نظر کرده و آنها را در جریان فعالیت های سازمان ملل در لیبی قرار داد.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: