تیتر امروز

شمارش معکوس برای احیای برجام

شمارش معکوس برای احیای برجام

هیئت‌های مذاکره‌کننده برجام به پایتخت‌های خود برگشته‌اند. این قرارداد پرماجرا هفته‌های پرنوسانی در پیش دارد، اما صدای احیای آن بلندتر از هر زمان دیگری به گوش می‌رسد. برجام حتی قبل از آن که روحانی...
محیط‌بانان و جان‌هایی که بی‌رحمانه گرفته می‌شود
امروز روز ملی محیط‌بان است

محیط‌بانان و جان‌هایی که بی‌رحمانه گرفته می‌شود

احراز درجه جانبازی و شهادت، تعیین شغل محیط‌بانی به عنوان شغل سخت و زیان آور و بازنشستگی با ۲۰ سال سابقه، کمبود نیروی محیط‌بانی، افزایش حقوق و دستمزدها، افزایش ناوگان و تجهیزات محیط‌بانی، کم کردن...

پایگاه خبری آکسیوس گزارش داد، دولت جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا از قبل درباره بحران میان رژیم صهیونیستی و فلسطین هشدارهایی دریافت کرده بود اما به آنها اهمیتی نداد.

کد خبر: ۹۲۴۵۲
۱۰:۰۶ - ۰۲ خرداد ۱۴۰۰

آکسیوس: کاخ سفید هشدارهای اولیه درباره بحران غزه را نادیده گرفت

دیدارنیوز - منابع اسرائیلی و آمریکایی به آکسیوس گفتند که هشدارهای اولیه در اواخر آوریل آغاز شد. در آن زمان مقامها و کارشناسان در واشنگتن به دولت بایدن گفتند که تعویق در برگزاری انتخابات پارلمانی فلسطین و اعتراضات بر سر اخراج فلسطینی‌ها از محله شیخ جراح در قدس شرقی میتواند به تشدید تنشها منجر شود.

براساس این گزارش، کاخ سفید این هشدارهای اولیه را چندان جدی نگرفت چون در آن زمان درگیری رژیم صهیونیستی با فلسطین اولویت قلمداد نمیشد.

درگیری اسرائیل – غزه در دهم مه، بعد از چند روز درگیری خشونت‌آمیز میان فلسطینیان و پلیس رژیم صهیونیستی در قدس شرقی در اعتراض به تصمیم یک دادگاه صهیونیستی برای اخراج خانوارهای فلسطینی از محله شیخ جراح به اوج خود رسید. به دنبال آن، وضعیت در مرز اسرائیل و نوار غزه وخیم و هزاران راکت برای ۱۱ روز متوالی بین رژیم صهیونیستی و حماس شلیک شد و در نهایت یک آتش‌بس با میانجیگری مصر از شامگاه پنجشنبه برقرار شده است.

براساس آمارهای وزارت بهداشت فلسطین، در نوار غزه درگیریها جان بیش از ۲۴۰ تن را که بیش از ۶۰ تن از آنان کودکان هستند، گرفت. اسرائیل هم ده‌ها مورد مرگ اعلام کرده است.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: