تیتر امروز

شمارش معکوس برای احیای برجام

شمارش معکوس برای احیای برجام

هیئت‌های مذاکره‌کننده برجام به پایتخت‌های خود برگشته‌اند. این قرارداد پرماجرا هفته‌های پرنوسانی در پیش دارد، اما صدای احیای آن بلندتر از هر زمان دیگری به گوش می‌رسد. برجام حتی قبل از آن که روحانی...
محیط‌بانان و جان‌هایی که بی‌رحمانه گرفته می‌شود
امروز روز ملی محیط‌بان است

محیط‌بانان و جان‌هایی که بی‌رحمانه گرفته می‌شود

احراز درجه جانبازی و شهادت، تعیین شغل محیط‌بانی به عنوان شغل سخت و زیان آور و بازنشستگی با ۲۰ سال سابقه، کمبود نیروی محیط‌بانی، افزایش حقوق و دستمزدها، افزایش ناوگان و تجهیزات محیط‌بانی، کم کردن...

با توجه به آمار عجیب و غریبی که دانشگاه هانسای ژاپن اعلام کرده، می‌توان فهمید که چرا دولت ژاپن قصد دارد به هر طریق ممکن المپیک توکیو را برگزار کند.

کد خبر: ۹۲۳۳۳
۱۲:۰۶ - ۰۱ خرداد ۱۴۰۰

ضرر وحشتناک ژاپن در صورت لغو المپیک


دیدارنیوز ـ سرویس ورزشی: با نزدیک شدن به افتتاحیه بازی‌های المپیک توکیو، حال و هوای ژاپن از یک روحیه شاد و مصمم به شک و تردید شدید تبدیل شده است. دولت ژاپن در پی افزایش شمار مبتلایان به کرونا در منطقه توکیو، درخواست‌هایی برای لغو این رویداد عظیم ورزشی دریافت کرده، اما تاکنون موضع خود را تغییر نداده و اصرار دارد با تدابیری که برای محافظت از هزاران ورزشکار در نظر گرفته شده، المپیک در ایمنی کامل برگزار می‌شود.

قرار بود المپیک مردادماه سال گذشته برگزار شود، اما به دلیل بحران کرونا در فاصله ۵ ماه مانده، بازی‌ها یکسال به تعویق افتاد. سابقه لغو بازی‌های المپیک در طول تاریخ وجود دارد، اما ژاپن نمی‌خواهد از او به عنوان میزبان چهارمین بازی لغو شده یاد شود.

با وجود شرایط اضطراری در توکیو و چند استان دیگر، دولت ژاپن اصرار به برگزاری المپیک دارد که دلایل آن‌ها قانع کننده به نظر می‌رسد. کمیته برگزاری بازی‌های توکیو تاکنون ۲۵ میلیارد دلار برای المپیک هزینه کرده که افزون بر ۸۰ درصد آن از طریق مالیات فراهم شده است. جالب است که تعویق یکساله برگزاری بازی‌ها نیز ۲.۸ میلیارد دلار به هزینه‌ها اضافه کرده است.

بر اساس برآورد دیگر در دانشگاه هانسای، دولت ژاپن و شرکت‌های خصوصی درگیر میزبانی این بازی‌ها در صورت لغو کامل این رویداد، ۴.۵ تریلیون ین معادل ۵۶ میلیارد دلار را از دست می‌دهند!

آنچه که در اعداد و ارقام منعکس نمی‌شود، سرخوردگی ورزشکارانی است که برای مسابقه در توکیو طولانی و سخت تمرین کرده‌اند. برای بسیاری از آن‌ها توکیو می‌تواند آخرین فرصت برای کسب مدال المپیک باشد.

نظرسنجی‌های انجام شده نشان می‌دهد ۸۰ درصد مردم ژاپن مخالف برگزاری المپیک هستند. تعدادی از آن‌ها با ریختن در خیابان و با در دست داشتن پوستر‌هایی با عنوان «نه به المپیک» اعتراض خود را نشان داده‌اند. به دنبال این ماجرا یوشیهیده سوگا نخست وزیر ژاپن اعلام کرد اولویت او المپیک نیست، اما تصمیم نهایی را باید کمیته بین‌المللی المپیک بگیرد.

تا افتتاحیه المپیک تنها چند هفته باقی مانده، اما سرنوشت المپیک توکیو همچنان در ابهام است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
تبلیغ شرکت هفت الماس
آکادمی دیدار
بی بی جی
واحد بازرگانی دیدار