تیتر امروز

نگرانی اصلی بیماران خاص، اشتغال است
بیماران تالاسمی، هموفیلی و ام‌اس نیاز به حمایت دولت دارند

نگرانی اصلی بیماران خاص، اشتغال است

کانون هموفیلی اعلام کرد ۸۰ تا ۹۰ درصد از ۱۳ هزار بیمار هموفیلی کشور را آقایان تشکیل می‌دهند که اغلب به دلیل معلولیت‌های جسمی قادر به کار کردن نیستند، در صورتی که عموما سرپرست خانواده‌اند. این...
احیای برجام در هاله‌ای از ابهام در دولت رئیسی

احیای برجام در هاله‌ای از ابهام در دولت رئیسی

دولت ابراهیم رئیسی به زودی کار خود را شروع می‌کند، در حالی که هنوز تکلیف پرونده احیای برجام نامشخص است. غرب نگران رویکرد دولت جدید ایران است و اسرائیل نیز در این بین سعی در برهم زدن کل مذاکرات...
مهاجرت کرونا از جنوب به شرق؛ صدای آژیر خطر در مشهد
مردم مشهد در گفتگو با دیدار از وضعیت این شهر گفتند

مهاجرت کرونا از جنوب به شرق؛ صدای آژیر خطر در مشهد

کووید ۱۹ شهر به شهر در خراسان رضوی در حال جولان دادن است و در زمان کوتاه رنگ شهر‌ها را از نارنجی به قرمز تبدیل کرد، تا جاییکه دو روزی است که آتش نشانی شهر مشهد با به صدا در آوردن آژیر خطر مهر...

حمایت از انتخابات فلسطین و روابط با روسیه در دستور کار نشست وزیران خارجه اتحادیه اروپا

رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت، وزرای خارجه این نهاد در نشست امروز (دوشنبه) درباره گزینه‌های احتمالی مرتبط با حمایت از مردم فلسطین در برگزاری انتخابات تاریخی خودشان که فعلا به تعویق افتاده تا اسرائیل درباره برگزاری آن در قدس شرقی هم تضمین بدهد، رایزنی خواهند کرد.

کد خبر: ۹۰۷۷۰
۱۹:۰۰ - ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۰

حمایت از ان

دیدارنیوز - به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، در اواخر آوریل محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد اولین انتخابات ملی فلسطین در ۱۵ سال که برای ۲۲ مه برنامه ریزی شد به تعویق خواهد افتاد. عباس اسرائیل را بابت کارشکنی در برگزاری انتخابات در قدس شرقی مقصر دانست. او گفت این انتخابات تا زمانی که اسرائیل به ساکنان قدس شرقی فلسطین اجازه شرکت در آن را دهد، به تعویق خواهد افتاد.

جوزپ بورل، رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا پیش از نشست وزرای خارجه اتحادیه اروپا در بروکسل گفت: توجه به این نکته که نمیخواهم فراموش شود، حائز اهمیت است؛ این حقیقت که در فلسطین انتخابات به تعویق انداخته شد. تصمیم درباره به تعویق افتادن انتخابات هم مساله‌ای است که ما در دستورکارمان درباره آن صحبت خواهیم کرد. اینکه چطور انجام شود، چطور در این مساله از فلسطینی ها حمایت کنیم.  

بورل تاکید کرد که اتحادیه اروپا مدت هاست که فلسطین را برای برگزاری انتخابات ترغیب میکند و اسرائیل را بابت مانع تراشی در مسیر برگزاری انتخابات در قدس شرقی ملامت کرد.

اوایل ماه مه، ریاض المالکی، وزیر خارجه فلسطین گفت که تشکیلات خودگردان به برگزاری انتخابات سراسری متعهد است و افزود که این انتخابات در تمام سرزمین های فلسطینی از جمله قدس شرقی برگزار خواهد شد.

در همین حال جوزپ بورل گفت، دستورکار نشست امروز شورای روابط خارجی اتحادیه اروپا همچنین شامل روسیه می‌شود، آن هم در شرایطی که "اوضاع رو به بهبود نیست." بورل پیش از این نشست به خبرنگاران گفت: همچنین قرار است ما درباره روسیه صحبت کنیم، جایی که اوضاع رو به بهبود نیست.

این نشست در سایه اقدام اخیر مسکو در ممنوع کردن سفر هشت مقام اروپایی به تلافی تحریمهای مشابه اتحادیه اروپا علیه شش تبعه روس انجام میشود. بروکسل از تصمیم مسکو انتقاد کرده و آن را بی اساس دانست و تاکید کرد این نهاد "حق دارد در واکنش تدابیر مناسبی را در نظر بگیرد."

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: