تیتر امروز

۱ روز تا وین؛ روز مذاکرات پشت پرده!
شمارش معکوس مذاکرات وین (۶)

۱ روز تا وین؛ روز مذاکرات پشت پرده!

۸ آذر سرآغاز شروع مذاکرات وین با حضور نمایندگان دولت سیزدهم ایران است. اقتصاد ایران چشم انتظار نتیجه مذاکرات برجامی است. با دیدار برای رصد اخبار روزانه همراه باشید.
رکورد‌های جالب توپ طلا!
یک روز مانده تا اهدای «بالون دُر»

رکورد‌های جالب توپ طلا!

یکی از بزرگ‌ترین رویا‌های بازیکنان فوتبال در جهان به دست آوردن توپ طلا و عنوان بهترین بازیکن سال است. در فاصله کوتاهی تا معرفی بازیکن برتر امسال، نگاهی به رکورد‌های این جایزه انداخته‌ایم.

سعید محمد: اگر تخلفی از من سراغ دارند با مدرک در رسانه منتشر کنند

داوطلب سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: متأسفانه امروز مردم از سوء مدیریت‌ها، از منفعت‌طلبی‌ها، دوقطبی سازی و بی‌دولتی ناراضی هستند. مردم نیازمند مرد میدان و اصلاحات منطبق بر اصول هستند.

کد خبر: ۹۰۳۹۴
۱۵:۵۴ - ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰

سعید محمد: اگر تخلفی از من سراغ دارند با مدرک در رسانه منتشر کنند

دیدارنیوز - سعید محمد در نشست خبری خود که امروز (شنبه) برگزار شد، ضمن گرامیداشت روز جهانی قدس گفت: خداوند در سوره هود چارچوب‌های لازم برای حکمرانی را تبیین می‌کند و این موردی است که امروز در کشور بسیار به آن نیاز داریم. در حال حاضر باید نسبت به عدالت در جامعه توجه کنیم. امروز شاهد بی‌عدالتی در عرصه‌هایی نظیر خصوصی‌سازی، بهداشت، آموزش، یارانه و مواردی از این قبیل هستیم که مردم نسبت به این موارد ناراضی هستند. روزبه‌روز سفره مردم کوچک‌تر می‌شود.

داوطلب سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری افزود: بحث ارزهای ۴۲۰۰ تومانی چیست؟ چرا نظارت کافی در این حوزه صورت نمی‌گیرد. طبق قرآن در مدل حکمرانی اسلامی همه مردم برابر هستند، لذا باید رفع تبعیض اتفاق بیافتد. مردم نسبت به فساد روزانه و پدیده‌هایی نظیر پدیده فامیل بازی و آقازادگی شکایت دارند، گلایه مردم نسبت به کارگزاران است و نسبت به اصل اسلام و انقلاب گلایه ندارند. انقلاب طی ۴۲ سال گذشته دستاوردهای فراوانی داشته است. مقام معظم رهبری با اشاره به گلایه‌های مذکور بیانیه گام دوم را صادر کردند. متأسفانه امروز مردم از سوء مدیریت‌ها، از منفعت‌طلبی‌ها، دوقطبی سازی و بی‌دولتی ناراضی هستند. مردم نیازمند مرد میدان و اصلاحات منطبق بر اصول هستند.

محمد درباره ضمانت اجرایی شعارهای خود تصریح کرد: دولت سیزدهم فقیرترین دولت نظام جمهوری اسلامی خواهد بود کمااینکه منابع مالی دولت اعم از بانکداری، بورس و صادرات و واردات دچار اختلاف شده است. لذا بنده برنامه ۱۰۰ روزه ندادم و معتقدم با کمک مردم مردم می‌توانیم عمل جراحی بزرگی را انجام دهیم. بنده برنامه‌های خود را به برجام گره نزدم و راهکارهایی را در نظر گرفتیم که در یک دوره چهار ساله بتوانیم رقم بزنیم.  البته با نظرات کارشناسان این برنامه‌ها را تدوین کردیم. 

وی در توضیح دیدگاه خود نسبت به برجام و رفع تحریم‌ها اظهار کرد: علی‌رغم مشکلات زیادی که برجام دارد، به آن احترام می‌گذارم و شرایط آن را انجام می‌دهم. نکته قابل توجه در مورد برجام خروج آمریکا از آن است که مشکلات فراوانی را برای کشور به وجود آورد، اگر طرف مقابل متعهد باشد، ما هم متعهد خواهیم بود، لذا منتظر نتیجه مذاکرات وین هستیم و امیدوارم که مذاکره‌کنندگان براساس چارچوبی که مقام معظم رهبری تعیین کردند، مذاکره کنند. شعار بنده در عرصه سیاست خارجی « اول همسایگان » است. 

محمد ادامه داد: بنده در بیانیه گام دوم این تصور را کردم که کشور نیازمند مدیران نسل دوم است و بر همین اساس وارد عرصه شدم، اگر مردم اعتماد کنند و رأی بدهند، وارد عرصه خواهم شد و گره‌ها را با کمک مردم باز می‌کنم. بنده تاکنون با هیچ جریانی جلسه نگذاشتم چراکه معتقد به  دولت سهامی نیستم، بحث اصلاح‌طلب و اصولگرا برای کشور مضر است، افراد گمنام که پاک دست هستند را به مردم معرفی خواهم کرد و تا قبل از انتخابات تعدادی از آنها را معرفی خواهم کرد.‌در حال حاضر ۱۵۰ تیم مشورتی به بنده پیوستند، برنامه می‌دهند و سعی می‌کنیم براساس همین برنامه‌ها جلو برویم.

وی در مورد نامه خود به سایر داوطلبین و جلسه با محسن رضایی و رستم قاسمی گفت:مردم باید ارزش افرادی که وارد عرصه انتخابات می‌شوند را بدانند، چراکه دولت بعدی در همه عرصه‌ها با مشکلات فراوانی روبرو خواهد بود لذا هیچ‌کدام از آنها را رقیب نمی‌دانم و همکاری می‌کنم، همچنین این فکر را ندارم که سر قدرت با کاندیدایی درگیر شوم. کما اینکه به سایر داوطلبین نامه ارسال کردم و بعد از نامه، اولین جلسه را با رضایی و قاسمی برگزار کردم که جلسه هم براساس همکاری بود. در حال حاضر مردم باهوشی داریم و امیدوارم که وضعیت مشارکت مطلوب شود. 

داوطلب سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری خاطرنشان کرد: سوابق خاطرات است، لذا افراد اگر در مسئولیت‌هایی که داشتند، خوش درخشیدند، مردم باید به آنها اعتماد کنند. در شرایطی در قرارگاه خاتم حضور داشتم که سپاه تروریست خوانده شد و تحت شدیدترین تحریم‌ها قرار گرفت اما در همین شرایط همه پروژه‌ها را عملیاتی کردیم و از طریق روش‌های نوین مالی و بدون کمک گرفتن از دولت، منابع پروژه‌ها را تأمین کردیم. 

محمد با اشاره به برنامه‌های خود در عرصه مسکن متذکر شد: براساس قانون اساسی دولت موظف به تامین مسکن مردم است اما برخی اعلام کردند که دولت در این زمینه وظیفه‌ای ندارد، برای تامین مسکن با کمک شهرداری‌ها از حاشیه شهرها استفاده می‌کنیم و زمین و پرونده رایگان به وجود می‌آوریم. زمانی آرزوی مردم این بود که خانه بخرند اما در حال حاضر آرزو می‌کنند که بعد از سی سال بتوانند خانه اجاره کنند. 

وی در مورد ائتلاف خود با گروه‌ها و چهره‌ها اظهار کرد:بنده ائتلاف نکردم، البته شورای وحدت از بنده دعوت کردند و با ایشان مکاتبه کردیم، مواردی که خواسته شده را ارسال می‌کنیم و موضوع را پیگیری می‌کنیم، عرض بنده این است که مردم باید بپسندند نه گروه‌ها. نکته حائز اهمیت این است که به دنبال انشقاق در جبهه نیروهای انقلابی نیستم و دولت بعدی باید انقلابی و ولایی باشد که در هر دو جناح سیاسی چهره‌های انقلابی و ولایی وجود دارد. 

محمد در مورد برنامه‌های خود در مورد کولبران تصریح کرد: برنامه‌های بوم محور طراحی کردیم، در مجموع برای همه استان‌ها برنامه‌های اختصاص در نظر گرفتیم. 

داوطلب سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری درباره اینکه آیا به نفع آیت‌الله رئیسی کناره‌گیری خواهد کرد یا خیر؟ اظهار کرد: رئیسی هنوز تصمیمی برای حضور در انتخابات نگرفته و اذن مقام معظم رهبری را هم برای حضور دریافت نکرده است. 

محمد در رابطه با مصوبه جدید شورای نگهبان د مورد انتخابات ریاست‌جمهوری خاطرنشان کرد: شورای نگهبان اگر موردی را تصویب کرده منطبق با قانون است و مصوبات این شورا حکم قانون را برای ما دارد. در انتخابات گذشته شاهد حضور همه نوع افرادی برای ثبت‌نام در انتخابات ریاست‌جمهوری بودیم که موجب خنده مردم می‌شد.  ما در بخش نظامی بحث جایگاه و درجه را داریم، در حال حاضر شورای نگهبان جایگاه را ملاک قرار داده است بنده بیش از ۸ سال جایگاه سرلشکری را دارم، لذا در این مورد مشکلی ندارم البته اعضای شورای نگهبان در این مورد باید تک به تک اقناع شوند، بنابراین قانون جدید انتخابات مشکلی برای بنده ایجاد نکرده است. 

وی در واکنش به اینکه گفته می‌شود فضای انتخابات سرد است، گفت: بندهکف مشارکت را  ۵۰ درصد پیش‌بینی کردم البته اگر شرایط مهیا شود و افراد نخبه حضور پیدا کنند و روش‌های متنوعی در انتخابات حضور داشته باشند، مشارکت به بیش از این نیز افزایش پیدا می‌کند. 

محمد درباره صحبت‌های اخیر سردار جوان در مورد خود اظهار کرد: من گفتم که از قرارگاه خارج شوم و ایشان گفتند خیر. اینکه چه شد و فضای دیگری اتفاق افتاد، حقیقت موضوع امر دیگری است که طرح آن ممکن است به نهاد مقدس سپاه که برای بنده ارزشمند است، آسیب بزند. در راه کاندیداتوری بنده سنگ‌اندازی فراوانی شده، در حال حاضر تبعیض بین کاندیداهای نظامی صورت گرفته، کما اینکه بسیاری از نظامیان کاندیدا شدند و تنها به بنده گفتند که کناره‌گیری کنم. 

وی افزود: اگر کسی کوچکترین تخلفی از بنده سراغ دارد را در فضای مجازی و رسانه‌ها با سند و مدرک منتشر کند. بنده سی سال کار کردم و لکه سیاهی در پرونده ندارم. اخیرا در برخی رسانه‌ها تیتری با عنوان تخلف مالی بنده منتشر شد که وقتی پیگیری کردیم رسانه‌ها گفتند درخواست شده بود که این تیتر زده شود، البته بنده با بزرگواری از این نامهربانی عبور خواهم کرد.

محمد در پاسخ به پرسش خبرنگار آنا درباره هزینه انتخابات ٢٠٠ میلیارد تومانی خود تصریح کرد: از بدو ورودم عده‌ زیاد از جوان ترها سراغم‌ آمدند و گفتند می‌خواهیم با شما کار کنیم. این عزیزان به ما پیوستند خودجوش کار کردند البته دفعه اول است که نامزد می‌شوم و  مثل بسیاری از افراد که بارها نامزد شدند،  تجربه ندارم.  البته برخی نهادها به تعدادی از اطرافیان بنده گفتند که نباید با محمد کار کنید.کار جدیدی رقم خورده و این اتفاقات سابقه‌دار است. نکته دیگر این است که بسیاری از اسپانسرها به بنده مراجعه کردند اما به دلیل اینکه در صورت پیروزی باید نظرات آنها را در نظر بگیرم، این کمک‌ها را نپذیرفتم. 

وی در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری آنا در مورد اینکه پیش از این از غنی‌سازی اورانیوم بیش از ۹۰ درصد صحبت کردید، آیا با این میزان از غنی‌سازی کشور در آستانه جنگ قرار نمی‌گیرد؟ گفت: غنی‌سازی اورانیوم را به صورت تک کلمه‌ای از صحبت‌های بنده، بیرون کشیدند. وقتی غرب و کشورهای سلطه‌گر به تعهدات خوب عمل نمی‌کنند چرا جمهوری اسلامی مانند بچه خوب کلاس اولی به همه تعهدات خود عمل کند؟ سفره مردم گروگان برجام شده است لذا بنده گفتم اگر دنیا به تعهداتش عمل کرد ما هم عمل می‌کنیم اما علاوه بر اینکه آنها عمل نمی‌کنند از پالرمو و FATF صحبت می‌کنند، وقتی برای ساخت دارو نیاز به اورانیوم ۹۳درصد داریم چرا خود را محدود کنیم؟! بمب اتم براساس فتوای مقام معظم رهبری حرام است اما برای مصارف صلح آمیز خواهان اورانیوم بالای ۹۰درصد هستیم. 

منبع: ایسنا
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر