تیتر امروز

حجازی، پس از ۴۵ سال در المپیک!
المپیک توکیو (۱۲)

حجازی، پس از ۴۵ سال در المپیک!

شنیدن نام حجازی در بازی فوتبال مصر ـ برزیل در بازی‌های توکیو ۲۰۲۰ یادآور خاطرات آخرین تیم ایران در بازی‌های المپیک ۱۹۷۶ مونترال بود.
کرونا و دولت دوازدهم؛ هزار وعده خوبان....

کرونا و دولت دوازدهم؛ هزار وعده خوبان....

حسن روحانی و وزیر بهداشت پرحاشیه‌اش از ابتدای پاندمی کرونا چه وعده‌هایی دادند و آیا دولت توانست در مهار و مدیریت این فاجعه بزرگ موفق عمل کند؟ گزارش نسرین نیکنام نگاهی دارد به این ماجرا....
«تنگنا» برنامه چهارم ـ بخش اول

گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ کاوش در زندگی و عقاید سیاستمدار معترض

«تنگنا» عنوان برنامه‌ای از مجموعه رسانه‌ای دیدار است که به گفتگوهای صریح با سیاستمداران ایرانی در مورد زندگی سیاسی آن‌ها اختصاص دارد. مصطفی تاجزاده میهمان چهارمین برنامه تنگنا بوده است.

کد خبر: ۹۰۱۷۲
۰۳:۴۷ - ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۰

گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ کندوکاو در زندگی و عقاید سیاستمدار معترض

دیدارنیوز _ حامد شجاعی: در مرور مهم‌ترین بزنگاه‌های سیاسی ربع قرن اخیر ایران، نام مصطفی تاج‌زاده معمولا به چشم می‌خورد؛ گاهی در مقام یکی از کارگزاران دولتی و گاهی به عنوان یک منتقد صریح اللهجه! یکی از ویژگی‌های قابل ذکر تاج‌زاده پافشاری بر اعتقاداتش، ولو به بهای پرداخت هزینه آن است. خواه هزینه این پافشاری، برکناری از مقام معاونت وزارت کشور در دولت اصلاحات باشد و خواه هفت سال حبس مجرد. آنچه در صحبت با تاج‌زاده جلب نظر می‌کند اصرار او بر لزوم فراگیر شدن دو عنصر نقد و گفتگو، به عنوان نیاز‌های اضطراری فضای سیاست و کنشگری مدنی در ایران است. وی تاکید دارد که برای ایجاد تغییر مثبت در جامعه، لازم است هر کس، نقد را از خود شروع کند و در عین حال از گفتگو با دیگران بر سر مسائل گوناگون اجتناب نورزد.


آرشیو برنامه تنگنا را این جا ببینید


حضور تاج‌زاده در "تنگنا" حدود دو ساعت به طول انجامید، اما تنوع موضوعات و پاسخ‌های با‌حوصله او باعث شد که فرصت طرح همه پرسش‌ها را پیدا نکنیم. شاید وقتی دیگر، پرسش‌های طرح نشده خود را نیز با این سیاست‌ورز جسور در میان بگذاریم.

قسمت نخست گفتگو با مصطفی تاجزاده را از وب‌سایت، کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام دیدار‌نیوز ببینید. قسمت دوم این گفتگو ظرف روز‌های آینده به مخاطبان گرامی تقدیم خواهد شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تهیه کننده و مجری: حامد شجاعی

مشاورین طرح: حامد سیاسی‌راد، سجاد شجاعی

دکور و تصویر: اشکان اشعریون 

دستیار تولید: محمد بدیعی

تدوین: سجاد پیروانی

کارگردان: علیرضا پوریوسف

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی : ۰
غیر قابل انتشار : ۰
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۸
0
1
بسیار برنامه خوبی بود. سپاس.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۹
0
1
امیدوارم این برنامه تداوم داشته باشد. برنامه به برنامه بهتر شده است
تبلیغ شرکت هفت الماس
آکادمی دیدار
واحد بازرگانی دیدار