تیتر امروز

مدارس قاعده‌مند باز نشوند، باز تعطیل می‌شوند

مدارس قاعده‌مند باز نشوند، باز تعطیل می‌شوند

دیو کرونا عقب نشینی کرده اما هنوز با قدرت پایداری می‌کند و همچنان ده‌ها نفر در روز قربانی می‌گیرد. همزمان سخن از بازگشایی مدارس است. این بازگشایی اگر مدبرانه نباشد، به تعطیلی زودهنگام خواهد انجامید!

وزیران خارجه گروه هفت از مذاکرات وین استقبال کردند

وزیران امورخارجه گروه هفت در بیانیه پایانی خود با استقبال از مذاکرات وین برای احیای برجام تاکید کردند که بازگشت کامل این توافق راه را برای رسیدگی به نگرانی های منطقه ای و امنیتی هموار می کند.

کد خبر: ۹۰۰۵۵
۱۱:۱۱ - ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰

 گروه هفت از مذاکرات وین

دیدارنیوز - وزرای امورخارجه هفت کشور صنعتی جهان (گروه ۷) در پایان اجلاس سه روزه خود در لندن یک بیانیه مشترک درباره موضوعات مورد بحث خود و نتایج آن منتشر کردند.

بنابر گزارش وب سایت اتحادیه اروپا، وزیران امورخارجه این هفت کشور در بند ۳۶ این بیانیه که به ایران پرداخته است از انجام مذاکرات میان طرف‌های توافق هسته ای و همچنین پیوستن آمریکا به این مذاکرات برای بازگشت به توافق استقبال کرده و آورده‌اند که برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) بهترین راه برای اطمینان از ماهیت صلح آمیز برنامه هسته ای ایران است.

همچنین در این بیانیه با اعلام حمایت از مسئولیت آژانس بین المللی انرژی اتمی در نظارت و راستی آزمایی فعالیت های هسته ای ایران آمده است که بازگشت و اجرای کامل برجام می تواند راه را برای پرداختن به مسائل منطقه‌ای و امنیتی هموار ‌کند.
این کشورها در ادامه، اقدامات هسته ای جدید ایران را تحولاتی جدی و مایه نگرانی عمیق دانسته اند.
وزیران امورخارجه گروه هفت علاوه بر این با طرح ادعاهایی علیه کشورمان مبنی بر حمایت از نیروهای نیابتی و بازیگران مسلح غیردولتی از ایران خواسته‌اند تا فعالیت‌های موشکی ناسازگار با قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد را متوقف کند.

 این ادعاها در حالی مطرح می‌شود که متن قطعنامه ۲۲۳۱، ایران را از انجام آزمایش‌های موشکی منع نمی‌کند و تنها از جمهوری اسلامی ایران می خواهد که از انجام آزمایش های با موشکی با قابلیت حمل کلاهک‌های هسته‌ای خودداری کند.

در این بیانیه همچنین با ابراز نگرانی از وضعیت حقوق بشر در ایران از این کشور خواسته شده است تا شهروندان خارجی یا با تابعیت دوگانه را آزاد کند.


منبع: ایسنا
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر