تیتر امروز

منصور یاواش بهترین شهردار جهان؛ رقیب اردوغان از شهرداری آنکارا می آید؟
از سعدآباد تا توپکاپی (۱۹) + فایل صوتی

منصور یاواش بهترین شهردار جهان؛ رقیب اردوغان از شهرداری آنکارا می آید؟

این هفته در ستون از «سعدآباد تا توپکاپی» به معرفی یک سیاستمدار با سابقه ترک پرداخته شده است. مردی که اکنون شهردار آنکارا است و احتمالا مهم‌ترین رقیب اردوغان در سال‌های آینده: منصور یاواش!

ظریف در پایان هفته آینده به امارات می‌رود

منابع آگاه ایرانی به العربی الجدید گفتند که محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران به زودی به امارات می‌رود و احتمالاً این دیدار در پایان هفته آینده انجام خواهد شد.

کد خبر: ۹۰۰۳۲
۰۹:۵۱ - ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰

ظریف

دیدارنیوز - منابع آگاه ایرانی به العربی الجدید گفتند که محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران به زودی به امارات می‌رود و احتمالاً این دیدار در پایان هفته آینده انجام خواهد شد. این منابع با اشاره به اینکه طی دوره اخیر تماس‌هایی بین تهران و ابوظبی برقرار شده و این دیدار در نتیجه این رایزنی‌ها صورت می‌گیرد، اظهار داشتند که سفر ظریف به امارات "تقریباً قطعی شده و در دستور کار وزیر امور خارجه ایران قرار گرفته است"

 این منابع با اشاره به اینکه طی دوره اخیر تماس‌هایی بین تهران و ابوظبی برقرار شده و این دیدار در نتیجه این رایزنی‌ها صورت می‌گیرد، اظهار داشتند که سفر ظریف به امارات "تقریباً قطعی شده و در دستور کار وزیر امور خارجه ایران قرار گرفته است"

منابع آگاه ایرانی در مورد دستور کار این دیدار گفتند، هدف آن بازگرداندن روابط به وضعیت قبلی، تقویت روابط و کاهش تنش‌ها در منطقه است و به احتمال زیاد امارات متحده عربی سفیر خود را به تهران بازگرداند.

امروز، چهارشنبه، حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، در جلسه هیئت دولت اعلام کرد که تلاش‌های اسرائیل برای فاصله گرفتن کشور‌های منطقه از ایران "در مسیر شکست است" و افزود که "امروز روز عزای صهیونیست‌ها است. "

در همین زمینه، گزارش‌های رسانه‌ای توجهات را به جلسات مقامات ایرانی و سعودی که با میانجیگری عراق و با هدف حل اختلافات بین آن‌ها و از سرگیری روابط دیپلماتیک انجام می‌شود، جلب کرده اند. از سال ۲۰۱۶ و به دلیل حمله به سفارت عربستان در تهران و همچنین کنسولگری عربستان در مشهد، توسط معترضین ایرانی به اعدام نمر باقر النمر روحانی شیعه سعودی، روابط دیپلماتیک ایران و عربستان قطع شده است.

در آن زمان، امارات متحده عربی نیز روابط خود با ایران را به دلیل این حادثه تنزل داده بود. سفر آینده ظریف اولین سفر یک مقام ارشد ایرانی به امارات از زمان متشنج شدن روابط از ۵ سال پیش تا کنون است.

منبع: انتخاب
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
تبلیغ دیباچه صفحات خبر