تیتر امروز

آیا باید رای برائت سیف و عراقچی صادر می‌شد؟

آیا باید رای برائت سیف و عراقچی صادر می‌شد؟

حکم محکومیت سیف و عراقچی با واکنش‌های متفاوتی روبه‌رو شد. برخی از رسانه‌ها با توجه به فقدان عناصر سه‌گانه جرم باید رآی برائت متهمین صادر می‌شد. گزارش حاضر به نقد و بررسی چنین نظراتی پرداخته است.

آمریکا: تسهیل تحریم‌های ایران را بررسی می‌کنیم

جالینا پورتر٬‌ معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت که تیم مذاکره‌کننده ایالات متحده این هفته برای شرکت در مذاکرات غیر مستقیم احیای توافق هسته‌ای موسوم به برجام به وین، پایتخت اتریش بازمی‌گردد.

کد خبر: ۹۰۰۳۰
۰۹:۴۹ - ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰

آمریکا

دیدارنیوز - جالینا پورتر٬‌ معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت که تیم مذاکره‌کننده ایالات متحده این هفته برای شرکت در مذاکرات غیر مستقیم احیای توافق هسته‌ای موسوم به برجام به وین، پایتخت اتریش بازمی‌گردد.

 جالینا پورتر در خصوص تازه‌ترین تحولات در ارتباط با مذاکرات کمیسیون مشترک برجام در وین گفت، در یک ماه گذشته، هیئت آمریکایی با هدایت رابرت مالی، نماینده ویژه (در امور ایران) در حال بررسی رویکردهای جدی درباره گام‌هایی که ایران و آمریکا باید برای بازگشت متقابل به برجام بردارند، بوده است.

این مقام وزارت خارجه آمریکا اضافه کرده است، البته، هیئت آمریکایی برای حضور در دور بعدی مذاکرات این هفته به وین سفر خواهد کرد.

پورتر در پاسخ به اینکه آیا پیش بینی راهکاری مد نظر هست که در صورت توافق، برخلاف دوران پس از توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵، مؤسسات مالی با آسودگی خیال تمایل به کار با ایران داشته باشند، گفت هئیت مذاکره کننده آمریکا پس از بازگشت به وین در زمینه تحریم‌ها به بررسی‌ها و بحث در این مورد ادامه می دهد و این شامل کاهش تحریم‌ها می شود.
او افزود که این بررسی‌ها با سرعتی که مناسب اهمیت موضوعات مورد مذاکره است، پیش می رود.

دور سوم مذاکرات میان اعضای کمیسیون مشترک برجام روز شنبه ۱۱ اردیبهشت در وین به پایان رسید. تاکنون همه طرف‌ها، از جمله آمریکا از «پیشرفت» در گفت‌وگوها خبر داده‌اند با این حال اغلب آنها تأکید داشته‌اند که فعلاً برای قضاوت در این زمینه زود است.


منبع: ایسنا
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر