تیتر امروز

نقش تردید در واقعه عاشورا

نقش تردید در واقعه عاشورا

قیام توابین در کوفه و قیام مردم مدینه "حره" نمونه‌های روشنی از حرکت اعتراضی بی موقع مردمی است که به هنگام وجوب حمایت از امام حسین؛ سکوت کردند و در نهایت با بی تدبیری جان خود را از دست دادند!
یک دو سه؛ تونستیم، بُردیم!

یک دو سه؛ تونستیم، بُردیم!

صعود تیم دختران فوتبال ایران به جام ملت‌های آسیا همچنان از جذاب‌ترین اخبار دو روز اخیر ورزش ایران است. قصه صعود حماسی دختران به مرحله نهایی تا مدت‌ها خواندنی خواهد بود.

موافقت گوگل با دورکاری بیشتر گوگلی‌ها

گوگل انعطاف پذیری بیشتری از خود نشان داد و اکنون به کارمندانش اجازه می‌دهد از نقاط مختلف کار کرده یا به طور کامل دورکار شوند.

کد خبر: ۹۰۰۲۷
۰۹:۳۹ - ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰

موافقت گوگل با دورکاری کارمندانش

دیدارنیوز ـ ساندار پیچای، مدیرعامل گوگل صبح چهارشنبه در یادداشتی این طرح را برای کارکنان این شرکت تشریح کرد. این غول پرنفوذ سیلیکون، ولی یکی از نخستین شرکت‌هایی بود که کارمندانش را در سال ۲۰۲۰ برای دورکاری به خانه فرستاد، اما اکنون به مرور در حال بازگشایی دفاترش است.

گوگل پیش‌تر اعلام کرده بود کارمندان می‌توانند تا سپتامبر به دورکاری ادامه دهند.

این شرکت فضای دفاترش را تغییر داده تا آن‌ها را مناسب مدل فعالیت هیبریدی کند که ترکیبی از دورکاری و حضور در دفتر است.

پیچای در ایمیلی به کارمندان اعلام کرد انتظار دارد حدود ۶۰ درصد از کارمندان گوگل چند روز در هفته در دفتر کار کنند و ۲۰ درصد دیگر به پایگاه‌های دیگر این شرکت نقل مکان می‌کنند در حالی که یک پنجم باقی مانده می‌توانند برای دورکاری دائمی تقاضا کنند. آلفابت که شرکت مادر گوگل است، در سه ماهه نخست حدود ۱۴۰ هزار کارمند مستقیم داشت.

بر اساس گزارش بلومبرگ، گوگل در اظهارنامه‌ای اعلام کرد این شرکت در سه ماهه نخست از هزینه‌های مربوط به تبلیغات، سفر و سرگرمی ۲۶۸ میلیون دلار صرفه جویی کرده است.

گوگل پیش از این به کارمندانش اعلام کرد انتظار دارد تا سپتامبر سال ۲۰۲۱ به محل کارشان برگردند، اما این شرکت دسامبر گذشته اعلام کرد برنامه انعطاف پذیر جدیدی را آزمایش خواهد کرد که تحت آن، کارمندان سه روز در هفته در محل کارشان حاضر خواهند شد. از آن زمان گوگل جزییات اندکی از برنامه جدید خود را ارائه کرده و کارمندان خواستار پاسخ مدیریت بودند.

این غول اینترنتی در دوران پاندمی به سرمایه گذاری در فضای کار فیزیکی ادامه داد و به توسعه دفتر مرکزی خود در مونتین ویوی کالیفرنیا پرداخت. روث پورات، مدیرمالی آلفابت در جلسه اعلام درآمد‌های سه ماهه اول این شرکت اعلام کرد آلفابت قصد دارد هفت میلیارد دلار در دفاتر و دیتاسنتر‌ها در سال ۲۰۲۱ هزینه کند. اما وادار کردن کارمندان به بازگشت اجباری به معنای از دست دادن افراد بانبوغ و جذب آن‌ها توسط کارفرمایانی است که سیستم کاری انعطاف پذیرتری داشته و بر سیاست‌های دورکاری تاکید دارند.

منبع: ایسنا
برچسب ها: گوگل
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر