تیتر امروز

علی نیک جو: ریشه بحران روان‌شناختی جامعه ایران اجتماعی و سیاسی است
گفت‌وگو با یک روان‌درمانگر و فعال سیاسی

علی نیک جو: ریشه بحران روان‌شناختی جامعه ایران اجتماعی و سیاسی است

جامعه ایران از پس بحران‌های شدید سیاسی و اقتصادی و اجتماعی مملو از جان‌های ملول و روان‌های زخم خورده است. ریشه‌های این وضعیت و راه‌های التیام آن موضوع گفتگو با دکتر علی نیک جو روانپزشک و فعال...
چه کسی مدیرعامل استقلال می‌شود؟

چه کسی مدیرعامل استقلال می‌شود؟

باشگاه استقلال در سرگردانی عجیبی قرار گرفته و باز هم مدیر عامل و هیات مدیره متعدد و تاثیرگذاری بر سر کار نیستند. ایا امروز تکلیف این باشگاه مشخص می‌شود؟

ندیمی: در انتخابات ریاست جمهوری آینده با استراتژی جدیدی رو به رو نیستیم

یک فعال سیاسی گفت: انتخابات ۱۴۰۰ از نظر گفتمان و استراتژی همانند سال‌های گذشته محدود به دو جریان اصلی اصلاح طلب و اصولگرا است.

کد خبر: ۹۰۰۰۸
۰۸:۵۲ - ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰

 انتخابات ریاست

دیدارنیوز - ایرج ندیمی در تحلیل فضای انتخاباتی پیش رو، اظهار کرد: انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ شاید از نظر تنوع افراد دارای تکثر باشد، اما از نظر گفتمان و استراتژی همانند سال‌های گذشته محدود به دو جریان اصلی است.

وی ادامه داد: همانند ادوار گذشته دو جریان اصولگرایی و اصلاح طلبی به همراه گروه‌ها و جریان‌های وابسته به خود مثل جریان اعتدالی یا انقلابی وارد عرصه رقابت‌ها می‌شوند. تمام آن‌ها جریان‌هایی هستند که در راستای اهداف سیاسی چهل چند ساله انقلاب اسلامی ایران فعالیت می‌کنند.

این فعال سیاسی با بیان اینکه انتخابات در ایران بیش از آنکه حزب محور باشد؛ شخص محور است، گفت: باوجود آنکه هنوز به انتخابات حزبی در ایران نرسیده ایم،  می‌توان گفت که سه دیدگاه اصلی بر سیاسیت ایران حاکم است.

وی ادامه داد: یکی از این دیدگاه‌ها به تغییر معتقد است؛ خواستار اصلاحات ساختاری و اجرایی در قانون اساسی است. یک جریان برای پیش برد اهدافش به تثبیت نیاز دارد. گروهی هم هستند که استراتژیشان تلفیق دو دیدگاه قبلی است.  

ندیمی افزود: مثلا در حوزه سیاست خارجی می‌گویند راه درست همین است که تا کنون آمده ایم. آن یکی می‌گوید باید در سیاست ورزیمان در حوزه بین الملل تغییر ایجاد کنیم. گروه سومی هم هستند که اساس ارتباط جهانی را مهم می‌دادند، اما به روش گذشته هم پایبند هستند.

وی در پایان گفت: در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو شاهد رقابت این سه تفکر با یکدیگر در قالب دو جریان اصلی کشور هستیم. باید دید مردم به کدام یک از این دیدگاه‌ها مایل هستند و آن را برای حل مشکلات داخلی و بین المللی مفید می‌دانند.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
تبلیغ دیباچه صفحات خبر