تیتر امروز

سه سناریو برای انتخابات ۱۴۰۰

سه سناریو برای انتخابات ۱۴۰۰

با پایان یافتن مهلت ثبت نام نامزد‌های انتخاباتی، سیمای انتخاباتی ۱۴۰۰ تا حدودی روشن شده است. با این حال تصمیم اصلی را شورای نگهبان می‌گیرد؟ چه سناریو‌هایی پیش روی انتخابات است؟

اعضای مجلس سنای آمریکا خواستار کمک مالی دولت این کشور و کشورهای اهدا کننده مالی به یمن شدند.

کد خبر: ۸۹۸۹۳
۱۳:۰۴ - ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۰

درخواست سنا از دولت بایدن برای کمک به یمن

دیدارنیوز - به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، اعضای جمهوری خواه و دموکرات مجلس سنای آمریکا در نامه‌ای به آنتونی بلینکن، وزیر خارجه کشورشان خواستند که حمایت کنندگان مالی بین‌المللی را به سمت جبران کمبود ۲/۵ میلیارد دلاری کمک‌ها برای کاهش بحران یمن سوق دهد.

در این نامه آمده است که ۵۰ هزار تن در یمن در شرایطی نزدیک به قحطی زندگی می‌کنند و این درحالی است که پنج میلیون شخص دیگر در یک قدمی دچار شدن به این وضعیت قرار دارند.

اعضای سنا در ادامه تأکید کردند: برخلاف سال ۲۰۱۸، جامعه بین‌الملل عمدتا در مقابله با چالش و تأمین بودجه مورد نیاز برای جلوگیری از این فاجعه ناکام مانده است.

در ادامه این نامه آمده است: تنها ۵۰ درصد از درخواست سازمان ملل برای تأمین ۳.۴ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۰ تأمین شد. در سال ۲۰۱۹ نیز ۸۷ درصد از درخواست برای تأمین ۴.۲ میلیارد دلار تأمین شد و این درحالی است که در سال جاری میلادی تنها ۳۴ درصد از درخواست سازمان ملل متحد تحقق یافته است.

اعضای سنا در ادامه به نگرانی مداوم کنگره آمریکا نسبت به پیامدهای جنگ در یمن اشاره کردند.


منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: