تیتر امروز

سرگیجه‌ای به نام انتخابات ۱۴۰۰

سرگیجه‌ای به نام انتخابات ۱۴۰۰

در اتمسفر انتخابات اصلاح‌طلبانی سردرگم، اصولگرایانی مغرور، امیران بی‌لشگر، نزاع‌های درونی و سرگیجه عمومی را شاهدیم. صدا‌هایی ضعیف می‌کوشند گفتمانی را نمایندگی کنند و تک چهره‌هایی جسارت دارند.
مجلسی بر یاد عید

مجلسی بر یاد عید

صبح اولین روز شوال مردم به جماعت در برابر پروردگار جهانیان به شکرانه یک ماه عبادت سر بر آستانش می‌سایند.

محققان انستیتوی فناوری ریخته‌گری، کامپوزیت و فرآوری وابسته به جامعه فرانهوفر آلمان، با استفاده از فناوری چاپ سه‌بعدی و RFID حلقه هوشمندی را ساختند که قابلیت جایگزینی کلید‌ها و کارت‌های اعتباری را دارد.

کد خبر: ۸۹۸۷۴
۱۲:۱۶ - ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۰

حلقه هوشمند جایگزین کلید و کارت بانکی

دیدارنیوز ـ به گزارش روز چهارشنبه پایگاه خبری ساینس، برچسب‌های RFID در واقع بخشی از یک سیستم شناسایی با استفاده از امواج رادیویی هستند که به یک شیء متصل شده و داده‌هایی را در قالب سیگنال‌های الکترونیکی و الکترومغناطیسی برای یک دستگاه بازخوان ارسال می‌کنند.

این حلقه هوشمند دارای یک برچسب RFID است که توسط پالس‌های الکترومغناطیس یک دستگاه رادار شارژ می‌شود. این حلقه به طور مستمر سیگنال‌هایی را برای دستگاه رادار ارسال می‌کند که حاوی داده‌هایی مانند گذرواژه اختصاصی کاربر است.

طرز کار حلقه به چه شکل است؟

برای ساخت این حلقه با استفاده از فناوری چاپ سه‌بعدی، پرتو‌های لیزر پودر فلز را داغ کرده و در یک ساختار معین ذوب می‌کنند تا ذرات فلز به هم متصل شده و حلقه را به صورت لایه به لایه شکل دهند.

در جریان کار حفره‌ای درون حلقه ایجاد می‌شود و یک بازوی رباتیک برچسب RFID را درون آن قرار می‌دهد. سپس روی برچسب با لایه‌ای از فلز به ضخامت یک میلی‌متر بسته می‌شود.

محققان امیدوارند به زودی از این فناوری برای باز کردن انواع در، خرید کالا و حتی ارسال اطلاعات حیاتی کاربر برای امدادگران استفاده کنند.

همچنین با استفاده از این فناوری می‌توان تجهیزات هوشمندی مانند قطعات فلزی ماشین‌آلات تولید کرد که اطلاعاتی را در رابطه با کارکرد خود مخابره می‌کنند.

منبع: ایرنا
برچسب ها: علم و فناوری
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: