تیتر امروز

سرگیجه‌ای به نام انتخابات ۱۴۰۰

سرگیجه‌ای به نام انتخابات ۱۴۰۰

در اتمسفر انتخابات اصلاح‌طلبانی سردرگم، اصولگرایانی مغرور، امیران بی‌لشگر، نزاع‌های درونی و سرگیجه عمومی را شاهدیم. صدا‌هایی ضعیف می‌کوشند گفتمانی را نمایندگی کنند و تک چهره‌هایی جسارت دارند.
مجلسی بر یاد عید

مجلسی بر یاد عید

صبح اولین روز شوال مردم به جماعت در برابر پروردگار جهانیان به شکرانه یک ماه عبادت سر بر آستانش می‌سایند.

وزیر بهداشت سابق برزیل روز سه‌شنبه در تحقیق پارلمانی گفت، دولت راست‌گرای ژائیر بولسونارو به خوبی می‌دانست درمانی که آن‌ها برای بیماران کووید ۱۹ از آن دفاع می‌کردند، پایه علمی ندارد.

کد خبر: ۸۹۸۵۷
۱۱:۳۶ - ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۰

 بولسونارو

دیدارنیوز - به نقل از رویترز، "لوییز انریکه ماندتا" که آوریل سال گذشته به خاطر عدم موافقت با ارائه داروی مالاریا یا "کلورکین" به عنوان درمان کووید ۱۹ توسط بولسونارو اخراج شده بود، مقابل تحقیق پارلمانی در مورد مدیریت همه‌گیری که بیش از ۴۰۸ هزار برزیلی را کشته، شهادت داد.

انتظار می‌رود تحقیقات سنا ۱۷ ماه قبل از انتخابات، از طریق نشان دادن این موضوع به کشور که مخالفت رئیس‌جمهور با قرنطینه و اقدامات فاصله‌گذاری اجتماعی، عدم موفقیت در تأمین واکسن و تبلیغ درمان‌های ثابت نشده، بحران فعلی برزیل را عمق بخشیده، از لحاظ سیاسی به بولسونارو آسیب بزند.

ماندتا به کمیسیون گفت: به شکل سیستماتیک به بولسونارو بابت عواقب نپذیرفتن توصیه‌های علمی برای مبارزه با کووید ۱۹، هشدار دادم.

وی گفت، به جلسه کابینه با رئیس‌جمهور دعوت شده که در آن برنامه‌ای برای تغییر نشانه‌های رسمی استفاده از داروی قدیمی ضدمالاریا مطرح شده تا این دارو بتواند برای کووید ۱۹ هم تجویز شود.

"آنتونیو بارا تورس"، رئیس تنظیم بهداشت "آنویسا" برزیل نیز که در این جلسه حاضر بود، گفت چنین چیزی امکان ندارد و نمی‌توان نشانه‌های رسمی استفاده از دارو را تغییر داد.

ماندتا تصریح کرد: دولت آگاه بود که کلروکین را بدون شواهد علمی تجویز می‌کند.

تحقیقات سنا سایر وزرای بهداشت سابق برزیل از جمله ژنرال "ادواردو پازوئلو"، که بولسونارو وی را پس از اخراج دو وزیر به خاطر عدم حمایت از برنامه کلروکین انتخاب کرد، فرا خوانده است.

وی قرار بود روز چهارشنبه (امروز) شهادت دهد، اما گفت نمی‌تواند حضور پیدا کند زیرا با دو سرهنگ نظامی در ارتباط بوده که تست کووید آن‌ها مثبت شده است. برنامه شهادت وی به روز ۱۹ مه (۲۹ اردیبهشت) تغییر کرد.

برزیل دارای بالاترین نرخ مرگ و میر کووید ۱۹ در جهان، پس از آمریکا بوده و از لحاظ رتبه‌بندی تعداد کلی موارد ابتلا به ویروس، پس از آمریکا و هند قرار دارد.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: