تیتر امروز

سه سناریو برای انتخابات ۱۴۰۰

سه سناریو برای انتخابات ۱۴۰۰

با پایان یافتن مهلت ثبت نام نامزد‌های انتخاباتی، سیمای انتخاباتی ۱۴۰۰ تا حدودی روشن شده است. با این حال تصمیم اصلی را شورای نگهبان می‌گیرد؟ چه سناریو‌هایی پیش روی انتخابات است؟

رئیس جمهور لبنان امروز (دوشنبه) نشستی با اعضای هیات مذاکره کننده این کشور در مذاکرات ترسیم مرزهای دریایی با رژیم صهیونیستی برگزار کرد.

کد خبر: ۸۹۷۰۶
۱۷:۳۰ - ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۰

میشل عون

دیدارنیوز - به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، دفتر ریاست جمهوری لبنان امروز با انتشار توییتی اعلام کرد: میشل عون، رئیس جمهور لبنان امروز  نشستی با اعضای هیات این کشور در مذاکرات غیرمستقیم با رژیم صهیونیستی جهت تعیین مرزهای دریایی برگزار و درباره مذاکرات فردا گفتگو کرد.

طبق اعلام این دفتر، جوزف عون، فرمانده ارتش لبنان نیز در نشست حضور داشت.
طبق بیانیه‌ دفتر ند پرایس، وزیر خارجه آمریکا که روز جمعه منتشر شد، قرار است لبنان و رژیم صهیونیستی مذاکرات تعیین مرزهای دریایی را از فردا (سه‌شنبه) با میانجیگری آمریکا ازسربگیرند.

طبق بیانیه یاد شده، تیم آمریکایی که در این مذاکرات میانجی دو طرف است، امروز وارد لبنان خواهد شد

رژیم صهیونیستی و لبنان مذاکرات درباره مرزهای دریایی‌شان را در ماه اکتبر گذشته با میانجیگری آمریکا آغاز کرده و امیدوار بودند که حل اختلاف‌نظرهایشان درباره مرزها به افزایش حفاری گاز در منطقه منجر شود.

هیات لبنانی در مذاکراتی که در ناقوره، پایگاه سازمان ملل در مرزهای دو طرف انجام شدند، مستقیما با رژیم صهیونیستی وارد گفتگو نشد و پس از چهار دوره مذاکره در نهایت این مذاکرات در نوامبر گذشته متوقف شدند.

لبنان درباره تعیین منطقه اقتصادی انحصاری خود با رژیم صهیونیستی اختلاف‌نظر دارد و مساحت منطقه مورد اختلاف به حدود ۸۶۰ کیلومتر مربع می‌رسد.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: