تیتر امروز

گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ انتقاد از وضع موجود با صدای بلند!
«تنگنا»؛ برنامه چهارم ـ بخش دوم

گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ انتقاد از وضع موجود با صدای بلند!

«تنگنا» عنوان برنامه‌ای از مجموعه رسانه‌ای دیدار است که به گفتگوهای صریح با سیاستمداران ایرانی در مورد زندگی سیاسی آن‌ها اختصاص دارد. مصطفی تاجزاده میهمان چهارمین برنامه تنگنا بوده است.
اسحاق جهانگیری؛ مهاجمی که بد دفاع می‌کند
دیدار ۱۴۰۰؛ گفت‌وگو با رسول بابایی متخصص کمپین‌های انتخاباتی و برندینگ سیاسی

اسحاق جهانگیری؛ مهاجمی که بد دفاع می‌کند

در سلسله برنامه‌های دیدار ۱۴۰۰ رسول شکوهی در گفتگو با رسول بابایی متخصص برندینگ و کمپین سیاسی، هر بار به یک نامزد احتمالی می‌پردازند. برنامه سوم به اسحاق جهانگیری پرداخته است.

نخست‌وزیر هند در یک ایالت انتخاباتی مهم متحمل شکست سیاسی بی‌سابقه شد. این پیشامد در بحبوحه نارضایتی رای‌دهندگان از نحوه مدیریت فاجعه کرونا در این کشور که تلفات سرسام‌آوری را ثبت کرده است، رخ می‌دهد.

کد خبر: ۸۹۶۵۱
۱۳:۵۲ - ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۰

مودی، هند کرونا

دیدارنیوز - به نوشته روزنامه گاردین، پیشتر انتظار می‌رفت که نارندرا مودی، نخست‌وزیر هند یکشنبه به دستاوردهای چشمگیری در بنگال غربی واقع در شرق این کشور دست یابد؛ یکی از معدود ایالت‌هایی که حزب راستگرای او موسوم به بهاراتیا جاناتا اکثریت پارلمانی آن را ندارد. در عوض خانم ماماتا بانرجی، سیاستمدار منطقه‌ای بانفوذ و منتقد سرشناس مودی برای سومین دوره به عنوان سروزیر پیروز شد.

حزب بانرجی تحت عنوان "کنگره ترینامول تمام هند" به سادگی اکثریت را گرفت و ۲۱۶ کرسی از مجموع ۲۹۴ کرسی را به خود اختصاص داد. حزب مودی به ۷۵ کرسی رسید که نسبت به عملکرد ۲۰۱۶ آن که تنها سه کرسی داشت، بهتر است اما کمتر از انتظارات ظاهر شد.

نخست‌وزیر هند به همراه آمیت شاه، وزیر کشور هند سخنرانی‌های زیادی در قالب کارزار انتخاباتی در بنگال غربی ایراد کرده بود، اما این دو مقام به اولویت قرار دادن سیاست مقابل واکنش به پاندمی کرونا متهم شده‌اند.  

روز یکشنبه موارد جدید ابتلا به کرونا در هند اندکی کاهش یافت، اما ۳۶۸۹ مورد فوتی جدید ثبت شده است. تصاویر دردناکی از مرگ و میر مردم در راهرو بیمارستان‌ها، در خیابان‌ها و منازل منتشر می‌شود. پارکینگ‌ها به محل سوزاندن اجساد تبدیل شده و خانواده‌ها ناامیدانه به دنبال دارو و اکسیژن هستند.  

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: