تیتر امروز

کدخدایی: ما کار خود را می‌کنیم/ میز شورای نگهبان مدارک برخی ثبت‌نام کنندگان را تحویل نمی‌گیرد

کدخدایی: ما کار خود را می‌کنیم/ میز شورای نگهبان مدارک برخی ثبت‌نام کنندگان را تحویل نمی‌گیرد

به دنبال ابلاغیه شوارای نگهبان که در آن شرایطی برای ثبت نام کنندگان در نظر گرفته بود و دولت و شخص رییس جمهوری با آن مخالفت کردند، خبرهایی به دیدارنیوز رسیده که میز شورای نگهبان مستقر در محل ثبت...
داستان‌های واکسیناسیون سالمندان؛ از بی برنامگی تا دریافت واکسن در خودرو
گزارش میدانی دیدار از واکسیناسیون سالمندان

داستان‌های واکسیناسیون سالمندان؛ از بی برنامگی تا دریافت واکسن در خودرو

ساعت حدود دو را نشان می‌داد؛ صدای وانتی‌هایی که تلاش می‌کردند با صدای بلند مردم را به خرید تشویق کنند در میان همهمه سالمندانی که برای دریافت واکسن به خانه سلامت فرمانفرمانیان آمده بودند، گم...

نخست‌وزیر سابق قطر در سخنانی به اظهار نظر درباره وضعیت لبنان و اعلام تعویق انتخابات سراسری فلسطین توسط رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین پرداخت.

کد خبر: ۸۹۵۹۲
۱۱:۰۶ - ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۰

حمد بن جاسم

دیدارنیوز - به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، حمد بن جاسم، نخست‌وزیر سابق قطر با انتشار چند پیام در توییتر اظهار کرد که تداوم وضعیت کنونی در لبنان زندگی در این کشور را غیر ممکن می‌کند.

وی در این باره افزود: لبنان عزیز برای خارج شدن به این وضعیت نیازمند میانجیگری خارجی نیست، بلکه باید تمامی گروه‌های این کشور بر سر میز گفتگو بنشینند تا آینده این کشور را بررسی کنند.

حمد بن جاسم همچنین گفت: سیاستمداران لبنان و رهبران فرقه‌های آن امروز به مکانی احتیاج دارند که آن‌ها را گرد هم آورده و گفتگو میان آن‌ها را تسهیل کند، تا شاید از این طریق به فرمول سازشی دست یابند که آن‌ها را از این رویکرد مخرب خارج کند.

وی در توییت دیگری در واکنش به تعویق انتخابات فلسطین توسط محمود عباسُ رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین تأکید کرد: این تصمیم فلسطینی‌ها را به نقطه صفر بازگرداند.

نخست‌وزیر سابق قطر تصریح کرد: علی‌رغم اینکه دلایل تعویق انتخابات توسط محمود عباس برای ما مشخص و واضح است، اما باید بگویم که وظیفه رئیس تشکیلات خودگردان در شرایط کنونی و در این مرحله از زندگی‌اش این است که قدرت را به شکل مسالمت‌آمیز و دموکراتیک منتقل کند.

وی ادامه داد: مرحله بعدی به رهبری جوان نیاز دارد که بتواند ملت فلسطین را در همه زمینه‌ها و به سمت محیطی ایمن سوق دهد.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: