تیتر امروز

گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ انتقاد از وضع موجود با صدای بلند!
«تنگنا»؛ برنامه چهارم ـ بخش دوم

گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ انتقاد از وضع موجود با صدای بلند!

«تنگنا» عنوان برنامه‌ای از مجموعه رسانه‌ای دیدار است که به گفتگوهای صریح با سیاستمداران ایرانی در مورد زندگی سیاسی آن‌ها اختصاص دارد. مصطفی تاجزاده میهمان چهارمین برنامه تنگنا بوده است.
اسحاق جهانگیری؛ مهاجمی که بد دفاع می‌کند
دیدار ۱۴۰۰؛ گفت‌وگو با رسول بابایی متخصص کمپین‌های انتخاباتی و برندینگ سیاسی

اسحاق جهانگیری؛ مهاجمی که بد دفاع می‌کند

در سلسله برنامه‌های دیدار ۱۴۰۰ رسول شکوهی در گفتگو با رسول بابایی متخصص برندینگ و کمپین سیاسی، هر بار به یک نامزد احتمالی می‌پردازند. برنامه سوم به اسحاق جهانگیری پرداخته است.

رئیس جمهور الجزایر به دولت این کشور دستور داد تا گفتگویی ملی جهت مهار خشم اجتماعی را آغاز کند.

کد خبر: ۸۹۵۸۹
۱۰:۴۶ - ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۰

رئیس جمهور الجزایر

دیدارنیوز - به نقل از القدس العربی، عبدالمجید تبون، رئیس جمهوری الجزایر به دولت این کشور دستور داد تا گفتگو را با شرکای اجتماعی به منظور آرام کردن تنش‌های روزافزون ناشی از نابسامانی شرایط زندگی آغاز کند.

تبون در نشست کابینه، هدف این گفتگو را بهبود اوضاع شغلی و اجتماعی کارکنان بخش‌های آموزش و بهداشت عنوان کرد.

الجزایر صحنه اعتصاب‌ها، میانگین بیکاری بالا، فقر روزافزون و افزایش قیمت‌ها است که یک بُعد اجتماعی را به بحران اقتصادی عمیق ناشی از کاهش قیمت سوخت‌ و تنگنای سیاسی ادامه‌دار از زمان آغاز اعتراضات از دو سال قبل می‌دهد.

همزمان با این نشست روز یکشنبه، نیروهایی از حفاظت مدنی با یونیفرم‌های خود از مکانی نزدیک به مقر ریاست جمهوری تا ساختمان اداره کل خود تظاهرات کردند.

تظاهرکنندگان برآورده ساخته شدن خواسته‌های شغلی مادی خود و آزادی همکارشان که بنا به دلایل اعلام نشده بازداشت شد، خواستار شدند.

طبق گفته فعالان در شبکه‌های اجتماعی، پلیس این تظاهرات را با خشونت متفرق کرد.

از سوی دیگر، وزارت کشور در بیانیه‌ای اعلام کرد که این تظاهرات نقض قانون بوده و طرف‌های متعددی برای برگزاری آن تحریک کرده‌ بودند که علیه الجزایر کینه داشته و دستورکارهای مغرضانه دارند

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: