تیتر امروز

کدخدایی: ما کار خود را می‌کنیم/ میز شورای نگهبان مدارک برخی ثبت‌نام کنندگان را تحویل نمی‌گیرد

کدخدایی: ما کار خود را می‌کنیم/ میز شورای نگهبان مدارک برخی ثبت‌نام کنندگان را تحویل نمی‌گیرد

به دنبال ابلاغیه شوارای نگهبان که در آن شرایطی برای ثبت نام کنندگان در نظر گرفته بود و دولت و شخص رییس جمهوری با آن مخالفت کردند، خبرهایی به دیدارنیوز رسیده که میز شورای نگهبان مستقر در محل ثبت...
داستان‌های واکسیناسیون سالمندان؛ از بی برنامگی تا دریافت واکسن در خودرو
گزارش میدانی دیدار از واکسیناسیون سالمندان

داستان‌های واکسیناسیون سالمندان؛ از بی برنامگی تا دریافت واکسن در خودرو

ساعت حدود دو را نشان می‌داد؛ صدای وانتی‌هایی که تلاش می‌کردند با صدای بلند مردم را به خرید تشویق کنند در میان همهمه سالمندانی که برای دریافت واکسن به خانه سلامت فرمانفرمانیان آمده بودند، گم...

مدیر امور عشایر استان تهران از آغاز کوچ عشایر استان تهران از مناطق گرمسیر قشلاقی به مناطق سردسیر ییلاقی خبر داد.

کد خبر: ۸۹۵۷۲
۱۰:۰۲ - ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۰

 کوچ ییلاقی عشایر تهران

دیدارنیوز ـ هاتف ممیزی در تشریح روند آغاز کوچ عشایر استان تهران گفت: کوچ بهاره عشایر استان تهران امسال نیز همچون سال گذشته بصورت محدود و با رعایت فاصله گذاری اجتماعی انجام می‌شود به این ترتیب ۱۸۰۰ خانوار عشایر استان از مناطق قشلاقی (گرمسیر) به سمت مناطق ییلاقی شهرستان‌های فیروزکوه، دماوند و شمیرانات کوچ خود را آغاز کردند.

وی افزود: تا نیمه خردادماه عشایر در مناطق میانبند (مسیر‌های بین قشلاق و ییلاق) قرار دارند و پس از آن به مدت ۱۰۰ روز در مناطق سردسیر مستقر خواهند شد. تامین امنیت در مسیر کوچ، تسهیل و هماهنگی لازم برای تردد عشایر و دام از معابر و جاده‌های برون شهری، ارایه خدمات بهداشتی به عشایر، واکسیناسیون و سایر خدمات دامپزشکی، آبرسانی، مرمت و بازگشایی مسیر‌های عشایری از خدمات مهم دستگاه‌های مربوطه به عشایر است که هر ساله همزمان با کوچ آن‌ها به صورت ویژه ارائه می‌شود.

وی ادامه داد: توزیع سیلندر گاز، استفاده از انرژی‌های سازگار با محیط زیست و همچنین سامانه‌های مختلفی از جمله فانوس، حمام خورشیدی و روشنایی معابر در استقرارگاه‌های عشایری در نظر گرفته شده و مسیر‌های کوچ عشایر نیز مرمت و بازگشایی می‌شود.

به گفته ممیزی، عشایر استان تهران با ۷۰۰ هزار راس دام سبک از تولیدکنندگان عمده گوشت قرمز استان تهران محسوب می‌شوند که در سال گذشته بیش از ۶۵ هزار تن محصولات زراعی، باغی، لبنی و پروتئینی تولید کردند.

مدیر امور عشایر استان تهران در باره آمار احتمالی کرونا ویروس در میان عشایر و روند مقابله با کرونا ویروس در میان این قشر گفت: تاکنون هیچگونه گزارشی مبنی بر اینکه فردی از عشایر استان تهران به ویروس کرونا مبتلا شود نداشتیم، اما با همکاری استانداری، فرمانداری‌ها و شبکه‌های بهداشتی بر سلامت جامعه عشایری نظارت ویژه انجام خواهد شد و تمامی پروتکل‌های بهداشتی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی انجام خواهد شد.

منبع: ایسنا
برچسب ها: عشایر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: