تیتر امروز

گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ انتقاد از وضع موجود با صدای بلند!
«تنگنا»؛ برنامه چهارم ـ بخش دوم

گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ انتقاد از وضع موجود با صدای بلند!

«تنگنا» عنوان برنامه‌ای از مجموعه رسانه‌ای دیدار است که به گفتگوهای صریح با سیاستمداران ایرانی در مورد زندگی سیاسی آن‌ها اختصاص دارد. مصطفی تاجزاده میهمان چهارمین برنامه تنگنا بوده است.
اسحاق جهانگیری؛ مهاجمی که بد دفاع می‌کند
دیدار ۱۴۰۰؛ گفت‌وگو با رسول بابایی متخصص کمپین‌های انتخاباتی و برندینگ سیاسی

اسحاق جهانگیری؛ مهاجمی که بد دفاع می‌کند

در سلسله برنامه‌های دیدار ۱۴۰۰ رسول شکوهی در گفتگو با رسول بابایی متخصص برندینگ و کمپین سیاسی، هر بار به یک نامزد احتمالی می‌پردازند. برنامه سوم به اسحاق جهانگیری پرداخته است.

سفیر سابق آمریکا در روسیه در پی اقدام پلیس شهر مسکو در دستگیر کردن وکیل آلکسی ناوالنی رهبر محبوس مخالفان دولت، ولادیمیر پوتین را یک "بزدل" خواند.

کد خبر: ۸۹۴۲۰
۱۱:۵۳ - ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰

سفیر سابق آمریکا

دیدارنیوز - به نقل از پایگاه هیل، مایکل مک فاول که در زمان دولت باراک اوباما به مدت دو سال به عنوان سفیر آمریکا در روسیه خدمت کرده، در توئیتر از ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه بعد از دستگیر شدن ایوان پاولوف، وکیل ناوالنی در روز جمعه انتقاد کرد.

مک فاول در توئیت خود با به اشتراک گذاری یک گزارش خبری درباره دستگیری این وکیل نوشت: "این کاملا دیوانه وار است. حاکمیت قانون در روسیه دارد ناپدید میشود."

پاولوف به عنوان نماینده سه سازمان وابسته به ناوالنی که روسیه در تلاش برای ممنوع کردنشان است کار کرده است. او دولت روسیه را به پنهان شدن در پشت یک دادگاه بسته و زدن برچسب دروغ محرمانه به اسناد و مدارک متهم کرده است.

این وکیل اقدام به ثبت یک شکایت متقابل علیه دولت روسیه به منظور خارج ساختن اسناد و مدارک مربوط به پرونده سازمان ناوالنی از حالت محرمانه کرده است. پاولوف بعد از دستگیری در روز جمعه، یک روز بعد از تهدید شدن از سوی سرویس فدرال روسیه به حبس در زندان، متهم به انتشار داده های تحقیقات مقدماتی مربوط به یک پرونده شده است.

مک فاول که هم اکنون رهبری یک انستیتوی مطالعات بین الملل را در استنفورد به عهده دارد در توئیتش نوشت: پوتین یک بزدل است. چه دلیل دیگری برای این که او یک وکیل مشغول به کار در چارچوب نظام حقوقی روسیه برای دفاع از سازمان ناوالنی را دستگیر کند وجود دارد؟ چندش آور است. برای من درک این که چطور کسی بتواند به این اقدامات احترام بگذارد سخت است.

دولت روسیه پیشتر نیز اقدام به دستگیر کردن حامیان ناوالنی، وکلا و خبرنگارانی که به پوشش اعتراضات پرداخته اند کرده است. به گزارش واشنگتن پست، روز پنجشنبه دفاتر منطقه ای و مقر سازمان ناوالنی با هدف محافظت از کارمندان آن منحل اعلام شد.

روز پنجشنبه و بعد از پایان یافتن یک اعتصاب غذای سه هفته ای ناوالنی که با انگیزه تلاش برای ملاقات یک پزشک منتخبش برای مسائل پزشکی اجرا شد، او برای نخستین بار از طریق ویدیو کنفرانس در جلسه دادگاهش شرکت کرد.
مک فاول اظهار کرد، بایدن باید قبل از آنکه زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین با پوتین دیدار داشته باشد، به دیدار او از بابت اقدامات اخیر روسیه در قبال ناوالنی و همچنین اعزام قوای نظامی به مرز اوکراین برود.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: