تیتر امروز

تراژدی دریاچه ارومیه؛ احتضار طولانی و دردناک!

تراژدی دریاچه ارومیه؛ احتضار طولانی و دردناک!

برداشت بی‌رویه از آب‌های زیرزمینی و حفر چاه‌های غیر مجاز در اطراف دریاچه ارومیه با پیشنهاد رئیس دولت نهم و دهم حیات این دریاچه را به خطر انداخت اما در طول سال‌های گذشته بر این دریاچه چه گذشت؟
اخراج اسکوچیچ، پوست خربزه زیر پای فوتبال ایران!
هشدار به کسانی که به دنبال تغییر سرمربی تیم ملی‌اند

اخراج اسکوچیچ، پوست خربزه زیر پای فوتبال ایران!

در فاصله کمی از موفقیت تیم ملی در منامه، انتشار برخی اخبار در مورد پایان کار اسکوچیچ و آوردن یک مربی نامدار، قطعا مثل یک خنجر از پشت برای فوتبال ایران خواهد بود.

یک نماینده پارلمان انگلیس در نامه‌ای به رئیس‌جمهور فرانسه، از وضع قوانین جدید مرتبط با مسلمانان در این کشور ابراز نگرانی کرد.

کد خبر: ۸۹۴۱۵
۱۱:۴۶ - ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰

پارلمان انگلیس اسلام‌هراسی در فرانسه ابراز نگرانی کرد

دیدارنیوز - به نقل از آناتولی، افضل خان، نماینده پارلمان انگلیس در نامه‌ای به امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه با انتقاد از مقررات جدید مربوط به مسلمانان در فرانسه هشدار داد اسلام هراسی که از طریق قوانین جدید تشدید می‌شود، زمینه از بین بردن جمعیت مسلمانان در این کشور را فراهم می‌کند.

وی در نامه خود تاکید کرده که به شدت نگران اسلام هراسی در فرانسه است که با قوانین جدید تشدید می‌شود.

او با تأکید بر اینکه تصمیم اخیر مجلس سنای فرانسه در ممنوعیت استفاده از روسری برای دختران زیر ۱۸ سال، باعث ایجاد نفرت مذهبی نسبت به مسلمانان و "اسلام هراسی" می‌شود، گفت: با این مقررات، والدین هنگام حضور در اردوهای آموزشی و تفریحی کنار فرزندان خود نمی‌توانند، نمادهای دینی را همراه داشته باشند و یا مناسک دینی را در مدارس به جا بیاورند.

افضل خان افزود: در گزارشی که توسط گروه پارلمانی در مورد مسلمانان انگلیس در سال ۲۰۱۸ تهیه شده، اسلام‌هراسی اینگونه تعریف شده که «ریشه در نژادپرستی داشته و اسلام و مسلمانان را هدف قرار می‌دهد».

وی با اشاره به اینکه گزارش شورای حقوق بشر سازمان اعلام کرده که سوءظن، تبعیض و نفرت آشکار علیه مسلمانان در حال "اپیدمی" شدن است، گفت: نگران آن هستم که فرانسه در مدار خطرناکی قرار گرفته و جمعیت مسلمان را از خود دور کند.

وی با اشاره به ماده ۱۸ اعلامیه جهانی حقوق بشر در مورد آزادی‌های مذهبی افزود: ممنوعیت استفاده از روسری حقوق بشر و آزادی‌های ۴ میلیون مسلمان فرانسه را تضعیف می‌کند.


منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: