تیتر امروز

گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ کاوش در زندگی و عقاید سیاستمدار معترض
«تنگنا» برنامه چهارم ـ بخش اول

گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ کاوش در زندگی و عقاید سیاستمدار معترض

«تنگنا» عنوان برنامه‌ای از مجموعه رسانه‌ای دیدار است که به گفتگوهای صریح با سیاستمداران ایرانی در مورد زندگی سیاسی آن‌ها اختصاص دارد. مصطفی تاجزاده میهمان چهارمین برنامه تنگنا بوده است.
ساختارهای متفاوت جهان‌های فیزیکی
دانش آدینه ۳۸

ساختارهای متفاوت جهان‌های فیزیکی

در ۳۸ امین شماره دانش آدینه سروش زمانی مقدم به سراغ اصل جهانشمول بودن قوانین فیزیک رفته است. جستاری که نشان می‌دهد که چگونه میلیون‌ها جهان دیگر با قوانین فیزیکی دیگر می‌توانند وجود داشته باشند.

مدیرکل توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور از آغاز مرحله سوم توزیع اقلام بهداشتی برای پیشگیری از کرونا به مراکز نگهداری از معتادان و پاتوق‌های معتادان بی خانمان خبر داد.

کد خبر: ۸۹۳۶۵
۰۹:۲۸ - ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰

توزیع اقلام بهداشتی در مراکز و پاتوق‌های معتادان

دیدارنیوز ـ فرید براتی سده با بیان اینکه از اواخر سال گذشته تا حدود دو ماه بعد سال ۱۴۰۰ اقلام بهداشتی زیادی برای پیشگیری از کرونا به مراکز نگهداری از معتادان و پاتوق‌های معتادان بی خانمان توزیع شد و این روند همچنان ادامه دارد، گفت: از روز گذشته مرحله سوم توزیع اقلام بهداشتی برای پیشگیری از کرونا در مراکز نگهداری از معتادان و پاتوق‌ها آغاز شده است.

به گفته وی، در این مرحله یک میلیون و ۷۵۵ هزار ماسک سه لایه، ۷۸ هزار بسته مایع ضدعفونی کننده دست و همچنین حجم زیادی گان و اسپری ضدعفونی کننده سطوح پخش شد.

براتی سده با بیان اینکه ما اقلام موردنیاز را تا ۲ ماه بعد از عید پوشش داده بودیم و این مرحله از توزیع اقلام بهداشتی برای خردادماه توزیع شده است، افزود: این اقلام برای تمام مراکز ماده ۱۶، مراکز اقامتی، مراکز کاهش آسیب و پاتوق‌های معتادان بیخانمان است.

مدیرکل توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور یادآور شد: این اقلام را باتوجه به قرارداد‌هایی که با نهاد‌های بین المللی داریم و یا در قالب تفاهم نامه‌ای که با دفاتر سازمان ملل متحد داریم دریافت می‌کنیم.

براتی سده در ادامه بر لزوم در اولویت قرار گرفتن واکسیناسیون معتادان متجاهر تاکید کرد و یادآور شد: انتظار داریم که در این مرحله معتادان (معتادان بی خانمان و هم معتادانی که در مراکز نگهداری می‌شوند و هم معتادانی که در پاتوق‌ها هستند) و هم ارائه دهندگان خدمت به معتادان در اولویت دریافت واکسن قرار گیرند. در این راستا سازمان بهزیستی با دستگاه‌های مسئول مکاتبه کرده و امید است که این افراد در اولویت قرار گیرند.

وی در ادامه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا مواردی از ابتلای معتادان به ویروس جهش یافته گزارش شده است؟ توضیح داد: خوشبختانه گزارشی که نسبت به ویروس‌های جدید باشد، نداریم.

براتی سده در ادامه خاطرنشان کرد: در مرحله دستگیری معتادان متجاهر در طرح‌های نوروزی، در استان هرمزگان حدود ۱۵۰ نفر از معتادانی که دستگیر شده بودند، علائم بیماری داشتند که بلافاصله با هماهنگی دستگاه‌های مسئول اقدام و کنترل شد و فوتی و مرگ و میر نیز گزارش نشده است.

منبع: ایسنا
برچسب ها: معتادین
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: