تیتر امروز

سه سناریو برای انتخابات ۱۴۰۰

سه سناریو برای انتخابات ۱۴۰۰

با پایان یافتن مهلت ثبت نام نامزد‌های انتخاباتی، سیمای انتخاباتی ۱۴۰۰ تا حدودی روشن شده است. با این حال تصمیم اصلی را شورای نگهبان می‌گیرد؟ چه سناریو‌هایی پیش روی انتخابات است؟

رئیس جمهوری آمریکا در جریان تماسی تلفنی با نخست وزیر رژیم صهیونیستی مرگ ۴۵ صهیونیست در اثر فشار جمعیت در یک مراسم مذهبی را تسلیت گفت.

کد خبر: ۸۹۲۰۶
۱۰:۳۳ - ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۰

 بایدن با نخست وزیر رژیم صهیونیستی

دیدارنیوز - به نقل از خبرگزاری آناتولی، جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا جمعه با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی تماس تلفنی برقرار کرد و ضمن عرض تسلیت آمادگی ایالات متحده برای کمک به این رژیم را اعلام کرد.

جو بایدن در جریان این گفت‌وگوی تلفنی خاطرنشان کرد، آمریکا در حال تحقیق درباره گزارش‌های مربوط به زخمی یا کشته شدن آمریکایی‌ها در این حادثه است.

بنیامین نتانیاهو پس از جان باختن ۴۵ تن و زخمی شدن بیش از ۱۰۰ صهیونیست به خاطر ازدحام جمعیت در مراسم دینی یهودی در «الجلیل» واقع در شمال اراضی اشغالی، روز یکشنبه را عزای عمومی اعلام کرد

نخست وزیر رژیم صهیونیستی به محض ورودش در مکان حادثه تصریح کرد: «روز یکشنبه را روز عزای عمومی اعلام می‌کنم؛ همگی ما در حزن و اندوه خانواده‌های قربانیان شریک هستیم و برای سلامتی زخمی شدگان دعا می‌کنیم.»

وی همچنین اظهار داشت: «ما برای اطمینان از عدم تکرار چنین فاجعه‌ای، یک بررسی اساسی، جدی و عمیق انجام خواهیم داد.»

روز جمعه وزارت بهداشت رژیم صهیونیستی اعلام کرد که ۴۵ تن در اثر ازدحام جمعیت در مراسم سالانه "لاگ بعومر" در کوه مرون کشته و ۱۰۳ تن دیگر مجروح شدند.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: