تیتر امروز

سرگیجه‌ای به نام انتخابات ۱۴۰۰

سرگیجه‌ای به نام انتخابات ۱۴۰۰

در اتمسفر انتخابات اصلاح‌طلبانی سردرگم، اصولگرایانی مغرور، امیران بی‌لشگر، نزاع‌های درونی و سرگیجه عمومی را شاهدیم. صدا‌هایی ضعیف می‌کوشند گفتمانی را نمایندگی کنند و تک چهره‌هایی جسارت دارند.
مجلسی بر یاد عید

مجلسی بر یاد عید

صبح اولین روز شوال مردم به جماعت در برابر پروردگار جهانیان به شکرانه یک ماه عبادت سر بر آستانش می‌سایند.

یک نماینده اصولگرای مجلس حضور یا عدم حضور سیدابراهیم رییسی در انتخابات ریاست جمهوری ١۴٠٠ را در معادلات انتخاباتی تاثیرگذار دانست.

کد خبر: ۸۹۱۹۶
۱۰:۱۹ - ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۰

شجاعی: ح

دیدارنیوز - حجت‌الاسلام حسن شجاعی در تحلیل شرایط انتخابات ریاست جمهوری ١۴٠٠ اظهار کرد: شرایط کشور شرایط خاصی است؛ هم از نظر وضعیت اجتماعی و مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و هم به لحاظ شرایط کرونایی که امکان تجمعات را از بین برده است، از طرفی در حوزه سیاست خارجی هم ما شرایط خاصی داریم و دیپلمات‌های ما مشغول مذاکرات وین هستند. همه این ها باعث شده فضای انتخابات سرد باشد و شور و هیجان مناسب این فضا وجود نداشته باشد.

وی افزود: همچنین یکسری عوامل تعیین کننده باعث شده فضای سیاسی و انتخاباتی معلق باشد. در بخش اصولگرایان و نیروهای انقلابی حضور یا عدم حضور آیت الله رئیسی تعیین کننده است و تصمیم سایر کاندیداها وابسته به آن است. در جریان مقابل و جریان اصلاحات هم مهم است که رقیب شان کیست، آیا آیت الله رئیسی رقیب آن هاست یا دیگری و این از دلایلی است که جریان اصلاحات هم شور و هیجان کافی را ندارد و مجموعا باعث شده فضای انتخابات سرد باشد.

نماینده مردم ابهر در مجلس ادامه داد: در مورد حضور آیت الله رئیسی شواهد مختلفی از مدت ها قبل وجود داشت. به نظر می رسد اگر ایشان به صحنه بیاید قدرت اجماعی دارد که در دیگر عزیزان این را نداریم ضمن اینکه حضور ایشان فضای مناسبی را هم رقم خواهد زد. علاوه بر اینکه آیت الله رئیسی در نظرسنجی‌ها هم محبوبیت بالایی دارند.

شجاعی با بیان اینکه کاندیداتوری رئیس قوه قضاییه در انتخابات ریاست جمهوری برای جریان انقلابی کشور و حتی جریان اصلاح طلب هم مفید است، در مورد احتمال کاندیداتوری محمدباقر قالیباف نیز گفت: آقای قالیباف به صراحت گفته اند که در صورت حضور آیت الله رئیسی کاندیدا نخواهند شد.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: