تیتر امروز

علی نیک جو: ریشه بحران روان‌شناختی جامعه ایران اجتماعی و سیاسی است
گفت‌وگو با یک روان‌درمانگر و فعال سیاسی

علی نیک جو: ریشه بحران روان‌شناختی جامعه ایران اجتماعی و سیاسی است

جامعه ایران از پس بحران‌های شدید سیاسی و اقتصادی و اجتماعی مملو از جان‌های ملول و روان‌های زخم خورده است. ریشه‌های این وضعیت و راه‌های التیام آن موضوع گفتگو با دکتر علی نیک جو روانپزشک و فعال...
تنگنا برنامه سوم - بخش دوم

گفتگو با لطف‌الله میثمی؛ سیاست در حسرت رفاقت‌های ناب

«تنگنا» عنوان برنامه‌ای از مجموعه رسانه‌ای دیدار است که به گفتگوهای صریح با سیاستمداران ایرانی در مورد زندگی سیاسی آن‌ها اختصاص دارد. لطف‌الله میثمی میهمان سومین برنامه تنگنا بوده است.

کد خبر: ۸۹۱۳۰
۲۲:۳۴ - ۰۹ ارديبهشت ۱۴۰۰

گفتگو با لطف‌الله میثمی؛ سیاست در حسرت رفاقت‌های ناب

دیدارنیوز _ حامد شجاعی: بخش دوم گفتگو با لطف‌الله میثمی در "تنگنا" بیشتر به کنکاش پیرامون "چرا"ها و "چه می‌شد اگر جور دیگری می‌شد"های تاریخی گذشت.


ببینید: تنگنا برنامه سوم _ بخش اول: گفتگو با لطف الله میثمی؛ چریک باهوش در محاصره


ورای پاسخ‌های میثمی به این پرسش‌ها (که قضاوت درباره آن‌ها باید با لحاظ کردن ظرف زمانی رخداد‌هایی صورت گیرد که جوانان و کنشگران سیاسی و اجتماعی آن مقطع از تاریخ این سرزمین را وادار به اخذ تصمیمات و انجام اقداماتی خاص نموده است) آنچه که برای من در مقام پرسشگر در تمام طول گفتگو جالب توجه بود، رابطه عمیق عاطفی او با رفقا و همراهان تشکیلاتی‌ست که آخرین ملاقاتشان با یکدیگر حدود نیم قرن پیش انجام شده است، اما همچنان در ذهن، کلام و حتی احساسات شخصی میثمی زنده هستند.

رفاقت‌هایی از جنسی خاص که شاید سال‌هاست گوهر کمیاب ارتباطات انسانی هستند. بخش دوم گفتگو با لطف‌الله میثمی در تقاطع زندگی چریکی با عواطف و احساسات انسانی انجام شد. بخش دوم این گفتگو را در ادامه ببینید.

 

 

 

 

 

 

 

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
تبلیغ دیباچه صفحات خبر