تیتر امروز

سرگیجه‌ای به نام انتخابات ۱۴۰۰

سرگیجه‌ای به نام انتخابات ۱۴۰۰

در اتمسفر انتخابات اصلاح‌طلبانی سردرگم، اصولگرایانی مغرور، امیران بی‌لشگر، نزاع‌های درونی و سرگیجه عمومی را شاهدیم. صدا‌هایی ضعیف می‌کوشند گفتمانی را نمایندگی کنند و تک چهره‌هایی جسارت دارند.
مجلسی بر یاد عید

مجلسی بر یاد عید

صبح اولین روز شوال مردم به جماعت در برابر پروردگار جهانیان به شکرانه یک ماه عبادت سر بر آستانش می‌سایند.
گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ انتقاد از وضع موجود با صدای بلند!
«تنگنا»؛ برنامه چهارم ـ بخش دوم

گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ انتقاد از وضع موجود با صدای بلند!

«تنگنا» عنوان برنامه‌ای از مجموعه رسانه‌ای دیدار است که به گفتگوهای صریح با سیاستمداران ایرانی در مورد زندگی سیاسی آن‌ها اختصاص دارد. مصطفی تاجزاده میهمان چهارمین برنامه تنگنا بوده است.

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب با ابراز تاسف شدید از تغییرات غیرقانونی و مخفیانه جداول بودجه ۱۴۰۰ گفت که هیچ کس بیش از خود نمایندگان مجلس شایسته نیست که به چنین اقدامی اعتراض کنند.

کد خبر: ۸۹۰۲۶
۰۹:۲۲ - ۰۹ ارديبهشت ۱۴۰۰

حق شناس: آرزو می‌کردم خبر تغییرات جداول و ارقام بودجه ۱۴۰۰ نادرست باشد

دیدارنیوز: یک فعال سیاسی اصلاح طلب با بیان اینکه هیچ کس شایسته‌تر از خود نمایندگان نیست که به بی‌قانونی تغییرات بودجه ۱۴۰۰ اعتراض کند، گفت: انتظار داشتیم مجلسی که با ادعای انقلابی بودن روی کار آمده است، در این حوزه‌ها انقلابی عمل می‌‎کرد و نشان می‌داد که با فساد و تخلف برخورد می‌کند و زمینه ارتقا جایگاه مجلس را در افکار عمومی فراهم کند.

محمدجواد حق‌شناس  در خصوص تغییرات بودجه ۱۴۰۰ پس از تصویب، اظهار کرد: با شنیدن این خبر شوکه شدم و آرزو می‌کردم که کاش این خبر نادرست باشد و ما شاهد تکذیب خبر باشیم، اما متأسفانه امروز که جدول تغییرات منتشر شد و شاهد تکذیبی هم نبودیم، در وهله اول از آقای خضریان و آقای میرسلیم تشکر می‌کنم.

این عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی افزود: به نظر نمی‌رسد که خطای رخ داده به هیچ وجه قابلیت عبور و گذشت داشته باشد، چون ما موضع رسمی سازمان برنامه و بودجه را شاهد بودیم که روابط دولت و مجلس در چارچوب‌های علنی انجام می‌شود و دولت آنچه که ابلاغ شده را نظر مجلس می‌داند.

وی با بیان اینکه احترام امامزاده باید توسط متولی حفظ شود، گفت: متاسفانه مهمترین نهادی که باید از قانون پاسداری کند، مجلس شورای اسلامی است. اگر امامزاده‌ای به نام مجلس و قانون داشته باشیم، متولی مجلس و قانون، نمایندگان فعلی مجلس و هیأت رییسه و در صدر آن‌ها رئیس مجلس است.

این فعال سیاس اصلاح طلب بیان کرد: به نظر من اولین نهادی که باید به این بی‌قانونی رسیدگی کند، خود مجلس است. ما انتظار داشتیم در ماجرای اشتباه آقای عنابستانی، مجلس برخورد قانونی کند، اما متاسفانه نکرد. در گام‌های بعدی انتظار داشتیم مجلسی که با ادعای انقلابی بودن روی کار آمده است، در این حوزه‌ها انقلابی عمل می‌‎کرد و نشان می‌داد که با فساد و تخلف برخورد می‌کند و زمینه ارتقا جایگاه مجلس را در افکار عمومی فراهم کند.

حق شناس در پایان خاطر نشان کرد: حتی اگر این تغییرات صرف کمیته امداد و خانواده‌های نیازمند هم می‌شد، موضوعی غیر قابل قبول بود. این رفتار حتی اگر در مسیری که مورد علاقه مردم نیز باشد، اصل این رفتار و رویکرد و بی‌احترامی به رأی نمایندگان و مجلس است. امروز به نظر من هیچ کس شایسته‌تر از خود نمایندگان نیست که به این رفتار و بی قانونی بودجه‌ای اعتراض کنند و با صدای بلند فریاد بزنند و این رویکرد را نپذیرند.

منبع: ایلنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: