تیتر امروز

پیروزی رئیسانه یا سیاست‌ورزی ظریفانه

پیروزی رئیسانه یا سیاست‌ورزی ظریفانه

ظریف کاندیدا می‌شود؟ شورای نگهبان وزیر خارجه را تأیید صلاحیت می‌کند؟ تقابل او و ابراهیم رئیسی فضای سیاسی را دو قطبی می‌کند؟ این‌ها از اصلی‌ترین سؤالات حال حاضر فضای سیاسی است.

وزیر امور خارجه بر ضرورت پیگیری و اجرای مصوبات کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی تهران - مسقط تاکید کرد.

کد خبر: ۸۹۰۰۹
۱۸:۱۳ - ۰۸ ارديبهشت ۱۴۰۰
ظریف بر اجرای مصوبات کمیسیون مشترک همکاری‌های ایران و عمان تاکید کرد
 
دیدارنیوز ـ محمد جواد ظریف که در چارچوب سفر به کشور‌های منطقه به عمان سفر کرده است با بدر بن حمود البوسعیدی وزیر خارجه سلطنت عمان دیدار و در خصوص روابط دوجانبه و تحولات منطقه به گفتگو و تبادل نظر پرداخت.

محمد جواد ظریف در این دیدار با مرور بر موضوعات مهم روابط دو کشور در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی و مسائل منطقه از تلاش سلطنت عمان در ایفای نقش مثبت در موضوعات مرتبط با جمهوری اسلامی ایران قدردانی کرد.

ظریف با ابراز خرسندی از روند مثبت به وجود آمده در حوزه همکاری‌های اقتصادی و تجاری بر ضرورت پیگیری و اجرای مصوبات کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور تاکید و با توجه به برگزاری دور نوزدهم این کمیسیون در آینده نزدیک، ابراز امیدواری کرد همکاری‌های دو کشور در این حوزه با مکانیسم‌های مورد توافق برای حصول به سطح مطلوب‌تری از همکاری‌های اقتصادی و تجاری از تحرک مطلوب‌تری برخوردار شود.

بدر بن حمود البوسعیدی وزیر خارجه سلطنت عمان نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از همکاری‌های دوکشور در حوزه‌های مختلف، گسترش همکاری‌های دو کشور را خواستار شد.

همکاری در حوزه‌های حمل و نقل و ترانزیت، در سطوح دو جانبه و چند جانبه، همکاری‌های قضایی، استرداد مجرمین و تبادل زندانیان از دیگر موضوعات مورد گفت وگوی دو وزیر امور خارجه در این دیدار بود.
منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: