تیتر امروز

گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ کاوش در زندگی و عقاید سیاستمدار معترض
«تنگنا» برنامه چهارم ـ بخش اول

گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ کاوش در زندگی و عقاید سیاستمدار معترض

«تنگنا» عنوان برنامه‌ای از مجموعه رسانه‌ای دیدار است که به گفتگوهای صریح با سیاستمداران ایرانی در مورد زندگی سیاسی آن‌ها اختصاص دارد. مصطفی تاجزاده میهمان چهارمین برنامه تنگنا بوده است.
ساختارهای متفاوت جهان‌های فیزیکی
دانش آدینه ۳۸

ساختارهای متفاوت جهان‌های فیزیکی

در ۳۸ امین شماره دانش آدینه سروش زمانی مقدم به سراغ اصل جهانشمول بودن قوانین فیزیک رفته است. جستاری که نشان می‌دهد که چگونه میلیون‌ها جهان دیگر با قوانین فیزیکی دیگر می‌توانند وجود داشته باشند.

رئیس سرویس حفاظت مرزی اوکراین امروز (چهارشنبه) اعلام کرد، روسیه خروج تدریجی نیروهایش از مرزها با اوکراین را آغاز کرده اما این کار تنها در کریمه صورت می‌گیرد، در حالیکه حضور نظامی در نزدیکی مرزهای شرقی اوکراین حفظ می‌شود.

کد خبر: ۸۸۹۶۸
۱۸:۰۰ - ۰۸ ارديبهشت ۱۴۰۰

کی‌یف: ر

دیدارنیوز -  به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، هفته گذشته وزیر دفاع روسیه اعلام کرد نیروهای منطقه نظامی جنوبی روسیه و نیروهای هوابرد که در آمادگی رزمی در جنوب و غرب این کشور مشارکت داشتند، برای آغاز بازگشت به پایگاه های دائم خودشان دستور گرفته‌اند. سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه به نظامیان دستور داد تا اول مه به پایگاه‌های خودشان بازگردند.

سرهی دینکو، رئیس سرویس حفاظت مرزی اوکراین گفت: بعد از اطلاعیه وزیر دفاع روسیه مبنی بر آغاز خروج نیروها از ۲۳ آوریل، سرویس اطلاعات ما هم بر این روند که به شکل تدریجی آغاز شده است، نظارت دارد و ما این روند را در کریمه موقتا اشغالی می‌بینیم.

این مقام تاکید کرد، با این حال روسیه در حال حفظ حضور نظامی خود در مرزهای غربی، در وورونژ و شهر بوگوچار در منطقه وورونژ است و ماموران مرزی به نظارت بر تحرکات این نیروها ادامه خواهند داد.

این مقام اوکراینی همچنین تاکید کرد که هنوز خیلی زود است که تایید شود روسیه نیروهایش را از مرزهای این کشور خارج کرده است.

روز سه‌شنبه ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین از مواضع ارتش اوکراین در مرز با کریمه بازدید کرده و به ارتش کشورش تاکید کرد تا آماده بازگشت نیروهای روس به مرزها در هر زمانی باشند.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: