تیتر امروز

سه سناریو برای انتخابات ۱۴۰۰

سه سناریو برای انتخابات ۱۴۰۰

با پایان یافتن مهلت ثبت نام نامزد‌های انتخاباتی، سیمای انتخاباتی ۱۴۰۰ تا حدودی روشن شده است. با این حال تصمیم اصلی را شورای نگهبان می‌گیرد؟ چه سناریو‌هایی پیش روی انتخابات است؟

این کنسرت آزمایشی امید‌ها به امکان برگزاری اجتماعات عمومی مشابه حتی بدون رعایت فاصله فیزیکی، اما با رعایت دیگر موازین بهداشتی را افزایش داده است.

کد خبر: ۸۸۹۲۸
۱۳:۲۱ - ۰۸ ارديبهشت ۱۴۰۰

برگزاری کنسرت ۵ هزار نفره در اسپانیا

دیدارنیوز ـ مقامات اسپانیایی اعلام کردند کنسرت آزمایشی ۵ هزار نفره که در فروردین ماه گذشته در شهر بارسلونا برگزار شد، با رعایت تمهیدات بهداشتی حتی بدون رعایت فاصله فیزیکی، بدون ابتلا حتی ۱ نفر به کرونا بوده است.

به نقل از یورونیوز، این کنسرت در روز ۲۷ مارس گذشته (۷ فروردین ۱۴۰۰) در شهر بارسلونا برگزار شده و همه شرکت کنندگان در این کنسرت پیش از حضور در آن آزمایش آنتی ژن کرونا داده اند.

همچنین شرکت کنندگان در کنسرت به جز اوقات خوردن و آشامیدن موظف به زدن ماسک بوده و ماسک مورد استفاده آن‌ها همه از نوع "اف اف پی ۲" بوده است.

برگزاری کنسرت ۵ هزار نفره در اسپانیا

همچنین تلاش شده در زمان برگزاری کنسرت، سیستم تهویه سالن محل برگزاری کنسرت خوب کار کند.

این کنسرت موسیقی راک بدون رعایت فاصله اجتماعی بوده است، اما دیگر تمهیدات به کار گرفته شده در آن باعث شد هیچ موردی از ابتلا به کرونا در ۲ هفته پس از برگزاری کنسرت مشاهده نشود.

تنها ۶ نفر از افرادی که در این کنسرت شرکت داشتند در ۲ هفته بعد مبتلا به کرونا شده اند که تحقیقات نشان داد منشا ابتلا آن‌ها به کرونا از کنسرت نبوده است.

برگزاری کنسرت ۵ هزار نفره در اسپانیا

این کنسرت یکی از معدود کنسرت‌هایی بوده که از زمان آغاز همه گیری ویروس کرونا در ۱۵ ماه گذشته در اروپا برگزار شده است.

نتیجه آزمایشی این کنسرت امید‌ها را به برگزاری اجتماعات مشابه با رعایت موازین بهداشتی حتی بدون رعایت اصل فاصله فیزیکی افزایش داده است، چون در این آزمایش ثابت شد با داشتن یک سیستم تهویه مناسب هوا، انجام تست‌های آنتی ژن و استفاده از ماسک ایمن می‌توان حتی بدون رعایت فاصله فیزیکی در محیط‌های سربسته اجتماع کرد.

گفتنی است در اوایل ماه مارس گذشته مقامات بهداشتی هلند نیز یک کنسرت آزمایشی با شرایط مشابه برای ارزیابی تاثیر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در گردهمایی‌های عمومی برگزار کرده اند که نتایج آن کنسرت آزمایشی نیز امیدوار کننده بوده است.

طی هفته‌های گذشته کنسرت‌های آزمایشی دیگری نیز برای ارزیابی نتایج رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در گردهمایی‌های عمومی در کشورهایی، چون آلمان، روسیه و نیوزیلند برگزار شده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: