تیتر امروز

فعلا واکسن کرونا نیست ؛ شاید وقتی دیگر ...
گزارش میدانی دیدار از وضعیت مراکز واکسیناسیون کرونا

فعلا واکسن کرونا نیست ؛ شاید وقتی دیگر ...

تزریق دوز دوم واکسن کرونای سالمندان با تاخیر مواجه شده است. نسرین نیکنام در گزارشی میدانی به تنها مرکزی سر زده است که تا چند روز قبل امکان تزریق دوز دوم واکسن در آن وجود داشت، اما...
شوالیه‌ای از سردسیر!
یورو بیست (۲)

شوالیه‌ای از سردسیر!

«یورو بیست» عنوان ستونی است که به مناسبت برگزاری مسابقات فوتبال جام ملت‌های اروپا یا یورو منتشر می‌شود و روزنگار‌ی است از آرش راهبر مسئول میز ورزشی دیدارنیوز.

پزشکان دیگو مارادونا ممکن است با اتهام قتل مواجه شوند چرا که یک گزارش پزشکی مشخص کرده است که اسطوره آرژانتینی جهان فوتبال، مراقبت‌های پزشکی مناسب را دریافت نکرده است.

کد خبر: ۸۸۹۱۹
۱۳:۰۰ - ۰۸ ارديبهشت ۱۴۰۰

 مارادونا متهم به قتل شدند

دیدارنیوز - دیگو مارادونا در تاریخ ۲۵ نوامبر سال ۲۰۲۰ در اثر حمله قلبی درگذشت، در حالی که تنها چند هفته قبل از آن به دلیل وجود یک لخته خون تحت عمل جراحی مغز قرار گرفته بود.

طبق گزارش گاتزتا دلو اسپورت یک گزارش پزشکی، که توسط کمیسیونی که مقامات قانونی آرژانتین برای بررسی مرگ مارادونا تعیین کرده بودند، منتشر شده است، نشان می‌دهد که می‌شد از مرگ مهاجم سابق ناپولی و بارسلونا جلوگیری کرد.
در این گزارش پزشکی تایید شده است که مارادونا در اثر بیماری قلبی که از قبل وجود داشته، درگذشته، اما نتیجه می‌گیرد که "یک سهل انگاری کلی و عمومی در درمان و مراقبت از بیمار بر مرگ او تأثیرگذار بوده است.

این گزارش همچنین وضعیت خارج از کنترل در خانه مارادونا در تیگره  و کمبود کامل حداقل تجهیزات مورد نیاز و ناکافی بودن محل اقامتی که برای او آماده شده بود را یکی از دلایل ناتوانی در جلوگیری از مرگ مارادونا معرفی کرده است.

این گزارش همچنین عدم مراقبت پزشکی در آخرین روز‌های زندگی مارادونا را محکوم می‌کند.

با توجه به این گزارش پزشکی به نظر می‌رسد که پزشکان مارادونا با توجه به اینکه برنده جام جهانی ۱۹۸۶ هرگز تحت معاینات منظم قرار نگرفته بود، از بیماری‌های قلبی، ورم ریوی و سیروز حاد او آگاهی نداشته اند.

در حال حاضر و در رابطه با تحقیقات درباره مرگ مارادونا هفت نفر تحت بازجویی هستند: پزشک شخصی مارادونا لئوپولدو لوکه، روانپزشک او آگوستینا کوزاچف، روانشناس وی کارلوس دانیل دیاز و چهار پرستار.

منبع: ورزش 3
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: