تیتر امروز

سرگیجه‌ای به نام انتخابات ۱۴۰۰

سرگیجه‌ای به نام انتخابات ۱۴۰۰

در اتمسفر انتخابات اصلاح‌طلبانی سردرگم، اصولگرایانی مغرور، امیران بی‌لشگر، نزاع‌های درونی و سرگیجه عمومی را شاهدیم. صدا‌هایی ضعیف می‌کوشند گفتمانی را نمایندگی کنند و تک چهره‌هایی جسارت دارند.
مجلسی بر یاد عید

مجلسی بر یاد عید

صبح اولین روز شوال مردم به جماعت در برابر پروردگار جهانیان به شکرانه یک ماه عبادت سر بر آستانش می‌سایند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم عدم دعوت نمایندگان از نامزدهای احتمالی انتخابات ۱۴۰۰ تاکید کرد: شان مجلس نظارت بر رییس‌جمهور و دولت است و اگر نامزد دعوت شده رای آورد مجلس وکیل الدوله می شود.

کد خبر: ۸۸۸۸۲
۱۱:۲۵ - ۰۸ ارديبهشت ۱۴۰۰

شریعتی:

دیدارنیوز - مالک شریعتی نیاسر در رشته توئیتی در صفحه شخصی خود در توئیتر، نوشت:

«به دلیل پیش گفته، امضای بنده پای نامه دعوت جمعی نمایندگان از آیت الله رییسی برای نامزدی در ‎انتخابات ریاست جمهوری نیست.

البته اگر ایشان، یا در غیاب او هر فرد دیگری، گزینه نهایی جبهه نیروهای انقلاب شود، وظیفه خود می دانم در رقابت مومنانه، پیروزی و ان شاءالله کارآمدی دولتش تلاش کنم.

‏چرا هویت جمعی نمایندگان و مجلس نباید صرف دعوت از نامزدهای احتمالی۱۴۰۰ (رئیسی، قالیباف، رضایی و...) شود؟

۱. شأن مجلس نظارت بر رییس‌جمهور و دولت است اگر نامزد دعوت شده رای آورد مجلس وکیل الدوله می شود و اگر موفق نشود مجلس را هم تضعیف می کند.

۲. مجلس محل اختلاف طرفداران نامزدها می شود»

در چند روز گذشته بیش از ۲۲۰ نماینده مجلس شورای اسلامی طی نامه‌ای خطاب به آیت‌الله رئیسی با تشریح وضعیت و شرایط اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی کشور و تبیین شاخص‌های رئیس قوه مجریه مطلوب آینده، از وی برای حضور در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۸ خرداد دعوت به‌عمل آوردند.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: