تیتر امروز

پیروزی رئیسانه یا سیاست‌ورزی ظریفانه

پیروزی رئیسانه یا سیاست‌ورزی ظریفانه

ظریف کاندیدا می‌شود؟ شورای نگهبان وزیر خارجه را تأیید صلاحیت می‌کند؟ تقابل او و ابراهیم رئیسی فضای سیاسی را دو قطبی می‌کند؟ این‌ها از اصلی‌ترین سؤالات حال حاضر فضای سیاسی است.

دفتر ریاست جمهوری عراق اعلام کرد که برهم صالح رییس جمهوری واکسن کرونا دریافت کرد.

کد خبر: ۸۸۸۶۵
۱۰:۴۰ - ۰۸ ارديبهشت ۱۴۰۰

رییس جمهور عراق

دیدارنیوز - دفتر ریاست جمهوری عراق اعلام کرد که برهم صالح رییس جمهوری واکسن کرونا دریافت کرد.

در روزهای اخیر که آمار مبتلایان کرونا در عراق روند نامتعادل و بی ثباتی داشته و از سوی دیگر آمارهای روزانه افزایش و کاهش مداوم داشتند، تعداد مبتلایان کرونا در عراق از یک میلیون نفر فراتر رفت.

در این بین با خرید چندین میلیون دوز از واکسن های مختلف کرونا از سوی عراق، مردم این کشور رغبت چندانی به تزریق واکسن نشان نداده اند.

گزارش خبرنگار ما از بغداد حاکیست که کم نیستند شهروندانی که بنا به اعتقادات سنتی و قدیمی، حاضر به تزریق واکسن نبوده و آن را باعث رخ دادن حوادث و اتفاقات می دانند؛ با این حال در برخی مراکز بهداشتی و درمانگاه هایی که از سوی وزارت بهداشت عراق بعنوان محل دریافت واکسن معرفی شده اند، صف های نسبتا طولانی وجود دارد.

در همین حال دفتر ریاست جمهوری عراق از تزریق واکسن کرونا توسط برهم صالح خبر داد اما به نام واکسن اشاره ای نکرد.
برهم صالح با حضور در یکی از بیمارستان های بغداد از تلاش های کادر پزشکی قدردانی کرده و ابراز امیدواری کرد که مردم عراق با اقدامات پیشگیرانه به کمک تلاش کادر درمان موفق به شکست کرونا شود.
واکسینه شدن رییس جمهور عراق که همانند سایر مقامات کشورهای جهان فیلم برداری و بصورت عمومی منتشر شد، می تواند به شکسته شدن عقاید و افکار نادرست درباره واکسن های کرونا در عراق بیانجامد.

آمار مبتلایان کرونا در عراق نسبت به دوهفته گذشته با وضع ممنوعیت های گسترده رفت و آمد در ساعاتی از شبانه روز در ماه رمضان کاهش نسبی داشته اما هنوز تعداد مبتلایان بالاست و در بعضی روزها به افزایش بیش از ۵۰۰ نفر در آمار مبتلایان ثبت می شود.

این وضع باعث دستور وزارت بهداشت عراق و تدابیر تشویقی و تنبیهی برای واداشتن مردم به واکسن شد هرچند وزیر بهداشت این کشور در روزهای اخیر پس از حادثه آتش سوزی یک بیمارستان محل بستری مبتلایان کرونا در بغداد از کار تعلیق شده است

منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: