تیتر امروز

سرگیجه‌ای به نام انتخابات ۱۴۰۰

سرگیجه‌ای به نام انتخابات ۱۴۰۰

در اتمسفر انتخابات اصلاح‌طلبانی سردرگم، اصولگرایانی مغرور، امیران بی‌لشگر، نزاع‌های درونی و سرگیجه عمومی را شاهدیم. صدا‌هایی ضعیف می‌کوشند گفتمانی را نمایندگی کنند و تک چهره‌هایی جسارت دارند.
مجلسی بر یاد عید

مجلسی بر یاد عید

صبح اولین روز شوال مردم به جماعت در برابر پروردگار جهانیان به شکرانه یک ماه عبادت سر بر آستانش می‌سایند.

«محمد جواد ظریف» وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران پس از پایان سفرش به عراق، صبح امروز (چهارشنبه) این کشور را از طریق «اربیل» به مقصد عمان ترک کرد.

کد خبر: ۸۸۸۶۰
۱۰:۲۹ - ۰۸ ارديبهشت ۱۴۰۰

ظریف عراق را به مقصد عمان ترک کرد

دیدارنیوز - ظریف با بدرقه «نچیروان بارزانی» ریاست اقلیم کردستان عراق و جمعی از مقامات دولت این اقلیم، سفیر ایران در بغداد و سرکنسول ایران در اربیل؛ این کشور همسایه غربی ایران را به مقصد عمان دیگر کشور مهم حاشیه خلیج فارس ترک کرد.  

ظریف که صبح دوشنبه از قطر وارد بغداد شد تا عصر دیروز (سه شنبه) در بغداد با رییس جمهوری، نخست وزیر، رییس مجلس، مشاور امنیت ملی دولت و وزیر خارجه عراق دیدارهای جداگانه داشت. 

دیدار و گفت وگو با شخصیت‌های دینی و مذهبی همچون رهبر «مسیحیان کلدانی» جهان و رهبران احزاب شیعه و سنی عراق هم دیگر برنامه‌های ظریف در جریان سفرش به بغداد بود. 

ملاقات و گفت وگو با چهره‌های متنفذ سیاسی و احزاب همچون نخست وزیران سابق «نوری مالکی»، «عادل عبدالمهدی» و «حیدر العبادی» دیگر برنامه‌های ظریف در بغداد بود. 

وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران همچنین با چهره‌های جهادی عراق همچون «فالح الفیاض» دیدار داشت. 
ظریف در بد ورود به بغداد نیز با حضور در محل «مقتل الشهدای مقاومت» به مقام شامخ شهیدان سردار سپهبد «حاج قاسم سلیمانی» و «ابومهدی المهندس» ادای احترام کرد. 

مسائل مهم جهانی، منطقه، روابط ایران و عراق، علایق سیاسی - اقتصادی - اجتماعی - فرهنگی و دینی از جمله مسائلی بود که ظریف در دیدار با مقامات دولتی و شخصیت‌های ذی‌نفوذ عراقی در مورد آن گفت وگو کرده است.  
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: