تیتر امروز

سه سناریو برای انتخابات ۱۴۰۰

سه سناریو برای انتخابات ۱۴۰۰

با پایان یافتن مهلت ثبت نام نامزد‌های انتخاباتی، سیمای انتخاباتی ۱۴۰۰ تا حدودی روشن شده است. با این حال تصمیم اصلی را شورای نگهبان می‌گیرد؟ چه سناریو‌هایی پیش روی انتخابات است؟

واشنگتن در موضعی جانبدارانه گزارش دیده‌بان حقوق بشر درباره سیاست تبعیض نژادی رژیم صهیونیستی را رد کرد.

کد خبر: ۸۸۸۱۷
۰۸:۴۸ - ۰۸ ارديبهشت ۱۴۰۰

واکنش آمریکا

دیدارنیوز - به نقل از القدس العربی، کاخ سفید به گزارش اخیر دیده‌بان حقوق بشر (مستقر در نیویورک) مبنی بر ارتکاب جنایت جنگی علیه فلسطینی ها توسط رژیم صهیونیستی واکنش نشان داد.

جن ساکی ، سخنگوی کاخ سفید در جریان کنفرانس مطبوعاتی مدعی شد: "دیده‌بان حقوق بشر در گزارش خود گفته که مقامات اسرائیلی دو جنایت علیه بشریت یعنی آپارتاید و آزار و اذیت را درحق فلسطینیان مرتکب شده‌اند. این اصطلاح (آپارتاید که سازمان در بیانیه خود به کار برده است) دیدگاه ما را منعکس نمی‌کند."

 وی افزود: "ایالات متحده هر ساله تحقیقاتی را در مورد حقوق بشر انجام می‌دهد و گزارشی در این باره منتشر می‌کند اما وزارت امور خارجه هرگز اصطلاحی مانند این را به کار نمی‌برد."

وی در پاسخ به این سوال که "آیا موضع اسرائیل در مورد فلسطینیان با دیدگاه ایالات متحده در مورد حقوق بشر مغایرت دارد یا خیر " گفت: ایالات متحده می‌خواهد احترام به حقوق بشر در "اسرائیل"، کرانه باختری و نوار غزه را افزایش دهد. ما در حال بحث در مورد بسیاری از مسائل از جمله حقوق بشر با دولت اسرائیل هستیم.

ساکی همچنین اظهار داشت که انتظار می‌رود جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی روز چهارشنبه خود در کنگره به موضوعات مربوط به سیاست خارجی ، به ویژه چین بپردازد.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: