تیتر امروز

پیروزی رئیسانه یا سیاست‌ورزی ظریفانه

پیروزی رئیسانه یا سیاست‌ورزی ظریفانه

ظریف کاندیدا می‌شود؟ شورای نگهبان وزیر خارجه را تأیید صلاحیت می‌کند؟ تقابل او و ابراهیم رئیسی فضای سیاسی را دو قطبی می‌کند؟ این‌ها از اصلی‌ترین سؤالات حال حاضر فضای سیاسی است.

محمدجواد ظریف وزیرخارجه کشورمان در دومین روز سفر خود به عراق با حضور در دفتر «سید عمار حکیم»، رهبر جریان حکمت ملی عراق با وی دیدار و رایزنی کرد.

کد خبر: ۸۸۷۴۶
۱۳:۲۱ - ۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۰

ظریف

دیدارنیوز - طرفین در این دیدار در خصوص تقویت روابط ایران و عراق گفت‌وگو  کردند. 

وزیر امور خارجه کشورمان که برای رایزنی با مقامات عراقی در خصوص موضوعات مورد علاقه دوکشور در بغداد به سر می برد روز دوشنبه نیز با تعدادی از مقامات عراقی دیدار کرد .

ظریف بعد از ظهر روز دوشنبه برای گفتگو و تبادل نظر و همچنین افطار میهمان مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق بود.
ظریف در این دیدار با قدر دانی از تلاش های ویژه نخست وزیر عراق در پیگیری پرونده های موجود در روابط دوجانبه و منطقه ای مرتبط با جمهوری اسلامی ایران، آخرین تحولات در مذاکرات جمهوری اسلامی ایران با کشورهای ١+۴ را تشریح و از حمایت عراق از برجام و رفع تحریم های ظالمانه و یکجانبه آمریکا تشکر کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین در این دیدار به برخی مسایل موجود در حوزه روابط شرکت‌ها و مجموعه های اقتصادی،  تجاری،  حمل و نقل و مهندسی فنی کشورمان و موضوعات مالی، اشاره و خواستار کمک به رفع آنها شد.

مصطفی الکاظمی نخست‌وزیر عراق نیز در این دیدار با تاکید بر اینکه نگاه عراق به ایران تنها در چارچوب همسایگی نبوده بلکه ایران شریک راهبردی عراق است،  به حمایت ایران از عراق در جنگ علیه داعش اشاره و افزود این موضع ایران ابدا در تاریخ فراموش نخواهد شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: