تیتر امروز

کدخدایی: ما کار خود را می‌کنیم/ میز شورای نگهبان مدارک برخی ثبت‌نام کنندگان را تحویل نمی‌گیرد

کدخدایی: ما کار خود را می‌کنیم/ میز شورای نگهبان مدارک برخی ثبت‌نام کنندگان را تحویل نمی‌گیرد

به دنبال ابلاغیه شوارای نگهبان که در آن شرایطی برای ثبت نام کنندگان در نظر گرفته بود و دولت و شخص رییس جمهوری با آن مخالفت کردند، خبرهایی به دیدارنیوز رسیده که میز شورای نگهبان مستقر در محل ثبت...
داستان‌های واکسیناسیون سالمندان؛ از بی برنامگی تا دریافت واکسن در خودرو
گزارش میدانی دیدار از واکسیناسیون سالمندان

داستان‌های واکسیناسیون سالمندان؛ از بی برنامگی تا دریافت واکسن در خودرو

ساعت حدود دو را نشان می‌داد؛ صدای وانتی‌هایی که تلاش می‌کردند با صدای بلند مردم را به خرید تشویق کنند در میان همهمه سالمندانی که برای دریافت واکسن به خانه سلامت فرمانفرمانیان آمده بودند، گم...

رستم قاسمی اعلام کرد که داوطلب انتخابات ریاست جمهوری می شود.

کد خبر: ۸۸۷۱۹
۱۲:۲۴ - ۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۰

رستم قاسمی

دیدارنیوز - رستم قاسمی در نشست خبری امروز خود که در محل موسسه شهدای هفتم تیر برگزار شد، رسماً اعلام کرد که داوطلب انتخابات ریاست جمهوری می شود.

متن بیانیه اعلام داوطلبی رستم قاسمی به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
رَبِّ أَدْخِلْنِی مُدْخَلَ صِدْق-وَأَخْرِجْنِی مُخْرَجَ صِدْق- وَاجْعَلْ لِی مِنْ لَدُنْکَ سُلْطَانًا نَصِیرًا

به نام خداوند جان و خرد
کزین برتر اندیشه برنگذرد
خداوند نام و خداوند جای
خداوند روزی ده رهنمای
خداوند کیوان و گردان سپهر
فروزنده ی ماه و ناهید و مهر
ز نام و نشان و گمان برترست
نگارندهی بَر شده پیکرست

عرضِ ادب و سلام به محضر مردم غیور ایران؛ به مردمی که با همت و غیرتِ خود، ایران عزیز را در بلندای تاریخ سرفراز نمودند . درود می فرستم به روح مطهر بنیانگذار انقلاب اسلامی وسلام می کنم به محضر رهبر معظم انقلاب و سرتعظیم فرود می آورم به ساحت مقدس شهیدان گلگون کفن ایران اسلامی که با اخلاص و از خودگذشتی در راه وطن و ارزشها، خون خود را نثار نمودند.

همچنین میلاد سراسر نور امام حسن مجتبی(ع) را تبریک و تهنیت گفته و آرزوی قبولی طاعات و عبادات برای روزه داران عزیز را دارم.

برادران و خواهران گرامی امروز ایران با تاریخی پرافتخار و مردمی با استعداد و فرهیخته در شرایطی خاص و تعیین کننده قرار گرفته که مقام معظم رهبری بارها از آن به عنوان « پیچ تاریخی» یاد نموده اند که اگر از این راه با تفکر وعملگرایی بسلامت عبور کنیم ماندگار خواهیم بود و اگر خدای نا خواسته راهبریِ این حرکت تاریخی را به نااهلان و ناتوانان بسپاریم تا ابد مدیون مردم و تمامی آنهایی که برای وطن زحمت کشیده و از جان گذشتگی کرده اند، خواهیم شد.

ملت استوارِ ایران، اولین سوالی که باید از خودمان بپرسیم این است که آیا ایرانِ کنونی می تواند از این پیچ تاریخی گذر کند؟آیا می توانیم به عنوان الگوی مردم کشورهایی باشیم که از ظلم و سلطه خسته شده اند ؟ من می گویم بله و خیر! بله اگر بتوانیم پوسته پیر و سنگین مدیریت اجرایی کشور را بشکنیم و با اعتماد و تکیه بر قدرت بی نهایت داخلی، مسیر و ریل حرکت اقتصاد ؛ فرهنگ و سیاست را از روزمرگی و فرسودگی به شادابی و جوانی تغییر دهیم و خیر اگر به روند اجرایی امروز کشور قانع باشیم و امید خود رانسبت به تغییر وضعیت از دست دهیم.

امروز ایران سربلند نیازمند عملگرایی و اِعمال سازکارهای جدیدی است که بجای کپی برداری ناقص ازنسخه های شرقی و غربی، برآمده ازفرهنگ؛ تمدن؛ و ارزش های والای اسلامی و ایرانی باشد.

عزیزان من، امروز حل مشکلات کشور با مماشات و کلمات نخ نما شده ای مانند اصلاح امور و امثالهم حل نخواهد شد چراکه اگر با این روش قرار بود مشکلات مرتفع گردد مردم شریف ایران  اینچنین در سختی و رنج نبودند .امروز اقتصاد ایران نیازمند ریل گذاری دوباره است تا بتوانیم کشور را از رکود و بی نظمیِ اقتصادی که حاصل اعتمادِ به بیرون از کشوراست در بیاوریم واین موضوع انجام نخواهد شد مگر با روی کار آمدن دولت جوان انقلابی ، دولتی که در عمل ثابت کرده باشد به توان داخلی و استفاده از مدیران صادق بجای مدیران کاسب اعتقاد دارد و بداند کشور برای این برهه از زمان نیازمندِ بریدن شاخه های فساد فکری؛ اقتصادی و مدیریتی است که هر جا این سه فساد از بین رفت ما پیشرفت داشته ایم و هرگاه این سه فساد چنگال خود را روی منابع ما انداخته اند ضررهای هنگفتی به کشور وارد آمد.
ما در کشور نیازمندِ دولت مقتدر با تعاریف جدیدی از اقتصاد، فرهنگ وسیاست هستیم . ما باید بتوانیم اقتصادِ امنیتی را به امنیتِ اقتصادی تبدیل کنیم، باید دیپلماسی التماس را به دیپلماسی اقتدار تغییر دهیم و فرهنگ را بجای بخشنامه‌ای کردن، مردمی کنیم. امروز وقتِ ماندن در گذشته نیست، مردم آینده را می‌خواهند و از دعواهای سیاسی، از حزب گرایی و از سیاه و سفید دیدنِ عقاید خسته اند و این‌بار خام وعده‌های صد روزه غیر واقعی نمی‌شوند.

این بار ملت به وعده‌های «خواهد شد و باید بشود» توجهی نمی کنند و نگاه می کنند رئیس دولتی که قرار است گام دوم انقلاب را بردارد در کارنامه اش چه کار کرده  و کجای کشور را آباد ساخته و در گذشته چطور به جوانان اعتماد نموده است، مردم کسی را می خواهند که سر لوحه افکار و رفتارش برای انتخاب مدیران کشور، به جای نسبت خانوادگی و حزبی، نامه امیرالمومنین ع به مالک اشتر باشد که فرمود «برگزیده‌ترین وزیران تو کسانی باشند که سخن حق بر زبان آورند، هر چند حق تلخ باشد و در کارهایی‌ که خداوند برای دوستانش نمی‌پسندد تو را یاری ندهند، هر چند که این سخنان‌ و کارها تو را ناراحت کند».

قطعا در این دوره، مردم باهوش‌تر از همیشه عمل می‌کنند و یقین دارم در انتخابات (نهِ) بزرگی به سیاست بازی و (آریِ) شگفت انگیزی به عقلانیت و کارایی خواهند داد. امروز دیگر حربه “اگر به فلانی رای دهید در خیابان ها دیوار می‌کشد و به فلانی رای ندهید جنگ می شود” کارکردی ندارد و انتخابِ مردم را منحرف نمی کند؛ مردم می دانند تا کشور؛ رهبرمقتدری بنام حضرت آیت ا… العظمی خامنه ای دارد که سیاستمدارانِ بزرگ دنیا جلوی ایشان سر تعظیم فرود می‌آورند چنین اتفاقاتی نخواهد افتاد.

و من رستم قاسمی، سرباز وطن، در این روز عزیز به پیشگاه مردم ایران اعلام می نمایم برای خدمتگذاری و تلاش برای از بین رفتن مشکلات و رونق اقتصادی و پایان دادن به حکومتِ احزاب بر دولت،  با روی کارآوردن فرهنگ حکومتِ مردم بردولت، آمادگی حضور در انتخابات به عنوان کاندیدای رئیس جمهوری را دارم.

من آماده‌ام تا سال‌ها تجربه‌ خدمتِ به مردم در حوزه های اقتصاد، عمران فرهنگ و دیپلماسی سیاسی و اقتصادی که در کنار سردار بزرگ ایران حاج قاسم سلیمانی آموخته ام را با همکاری جوانان و همفکری بزرگانِ صاحبِ تجربه به کار گیرم تا بتوانیم ایرانی بسازیم در تراز ایران.

آماده ام  تا با کمک قوه قضاییه که در آن حرکت های خوبی آغاز شده، مسببین خون جوانانی که بی دلیل و به خاطر سوءمدیریت داخلی و سوءاستفاده دشمنان خارجی بر زمین ریخته شد را به مردم معرفی کنم و با کمک قوه مقننه که با شعار مردمی بودن و انقلابی گری شروع به کار کرده است خلاءهای قانونی که باعث به وجود آمدن مشکلات عدیده و رانت های بزرگ برای ویژه خواران شده است را از بین ببرم.

آماده ام  تا سی مرغ مردم ایران را با اتحاد سیمرغ کنم و دست کمک را به سوی ایرانیانی که در هر نقطه از جهان قلبشان برای ایرانِ سرافراز می تپد دراز نمایم و از آنها درخواست کنم که همدل و همراه مانند دفاع مقدس با هر عقیده و منشی  اینبار در خاکریز پیشرفت و آبادانی کنار مردم داخل ایران قرار گیرند.

آماده ام تا صلح و اقتدار را در کنار هم به مردم ایران هدیه کنم، و بار دیگر همچون زمان ریاستم بر اوپک مهم ترین سازمان منطقه ای دنیا در حوزه اقتصاد، نشان دهم که می توانیم و می شود با حفظ خط قرمزهای انقلاب اسلامی با کشورهای منطقه و دنیا ارتباط داشت و نیازی به فداکردن دارایی های مادی و معنوی کشور مانند انرژی هسته ای نخواهد بود.

مردم عزیز ایران، اینجانب از ابتدا با خدای خود عهد نمودم که جز حقیقت را به شما نگویم و امروز هم با شما عهد می بندم تا در این راه درگیر بازی های سیاسی موجود نشوم و تا آنجا که شما ملت عزیز اراده نمایید در این راه بمانم.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته
رستم قاسمی

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: