تیتر امروز

گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ انتقاد از وضع موجود با صدای بلند!
«تنگنا»؛ برنامه چهارم ـ بخش دوم

گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ انتقاد از وضع موجود با صدای بلند!

«تنگنا» عنوان برنامه‌ای از مجموعه رسانه‌ای دیدار است که به گفتگوهای صریح با سیاستمداران ایرانی در مورد زندگی سیاسی آن‌ها اختصاص دارد. مصطفی تاجزاده میهمان چهارمین برنامه تنگنا بوده است.
اسحاق جهانگیری؛ مهاجمی که بد دفاع می‌کند
دیدار ۱۴۰۰؛ گفت‌وگو با رسول بابایی متخصص کمپین‌های انتخاباتی و برندینگ سیاسی

اسحاق جهانگیری؛ مهاجمی که بد دفاع می‌کند

در سلسله برنامه‌های دیدار ۱۴۰۰ رسول شکوهی در گفتگو با رسول بابایی متخصص برندینگ و کمپین سیاسی، هر بار به یک نامزد احتمالی می‌پردازند. برنامه سوم به اسحاق جهانگیری پرداخته است.

یک فعال سیاسی گفت: مشکلاتی مثل کرونا، تحریم فروش نفت و مسائل اقتصادی در منطقه از یک سو و مشکلات داخلی خودمان از سوی دیگر در تصمیم گیری ها پیرامون رئیس جمهور آینده اهمیت پیدا می کند.

کد خبر: ۸۸۷۰۲
۱۱:۵۵ - ۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۰

 کاندیداهای انتخابات ریاس

دیدارنیوز - محمود میرلوحی، در ارتباط با ویژگی‌های ضروری برای کاندید‌های رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: وقتی می‌خواهیم در مورد ویژگی‌های ضروری یک کاندیدا صحبت کنیم، باید بدانیم که بخشی از این ویژگی‌ها بر اساس شرایط کشور ما و بخشی از آن براساس قانون اساسی باید باشد. این ویژگی‌ها بر اساس زمان خاصی که در آن قرارداریم یعنی سال سیاسی ۱۴۰۰ و دیدگاه‌های حاکم بر سیاست کشور دارای اهمیت‌ می‌شوند.

وی ادامه داد: از دید ما ایران در یک منطقه حساس و در سال حساسی قرار گرفته است. شرایط بین المللی که طی سال‌های اخیر در دنیا اتفاق افتاد، بر ایران هم تاثیر داشته است؛ آثار انتخابات آمریکا بر منطقه و پیمان‌های بین المللی از جمله عناصر موثری است که در تحلیل انتخابات پیش رو باید به آن‌ها فکر کنیم.

این فعال سیاسی ادامه داد: کرونا، تحریم فروش نفت و مسائل اقتصادی در منطقه از یک سو و مشکلات داخلی خودمان از سوی دیگر در تصمیم گیری‌ها اهمیت پیدا می‌کند. به موضوعات داخلی که نگاه می‌کنیم می‌بینیم متاسفانه در مسائل کلان اقتصادی، سیاسی و اجتماعی اختلاف نظر‌های جدی داریم.

وی افزود: تصور من بر این است که رئیس جمهور آینده باید شخصیتی باشد که در مرحله اول مشکل اقتصاد و تورم و گرانی را برطرف کند؛ پس باید تیمی اقتصاددان در کنار خود داشته باشد. تحریم‌ها با  پرونده هسته‌ای و سیاست خارجی گره خورده پس در این حوزه هم باید دانش بالا و تیم توانمندی داشته باشد. چون شکاف‌های داخل کشور خیلی گسترده شده است، در این حوزه هم باید ظرفیت بالا و رای بالایی وجود داشته باشد تا در موضوع اتحاد و انسجام ملی شکاف‌ها را مرتفع کند و مانع گسترش آن‌ها شود.

میرلوحی گفت: ما در وین در حال مذاکره کردن هستیم، اما رسانه ملی و اصولگرایان خیلی در فضای باز و آزاد حرف‌هایی می‌زنند که اصلا صلاح و انتظار نیست. در شرایط سخت کرونایی با این پاندومی مبارزه می‌کنیم، اما رقبای دولت برایشان این شرایط با شرایط عادی فرقی ندارد. می‌بینید که در مجلس فعلی چه طور به ایرانیان خارج از کشور نگاه می‌کنند، همه این‌ها موارد جدی است و باید فکری به حالش کرد.

وی ادامه داد: من فکر می‌کنم رئیس جمهور آینده باید دارای مهارت‌هایی برای حل همه این مشکلات با استفاده از پایگاه رای بالا باشد. آقای روحانی این رای را داشت، اما متاستفانه نتوانست آن طور که باید خود را نشان دهد.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: