تیتر امروز

پیروزی رئیسانه یا سیاست‌ورزی ظریفانه

پیروزی رئیسانه یا سیاست‌ورزی ظریفانه

ظریف کاندیدا می‌شود؟ شورای نگهبان وزیر خارجه را تأیید صلاحیت می‌کند؟ تقابل او و ابراهیم رئیسی فضای سیاسی را دو قطبی می‌کند؟ این‌ها از اصلی‌ترین سؤالات حال حاضر فضای سیاسی است.

وزیر امور خارجه کشورمان گفت : عراق جلودار مبارزه با داعش در منطقه بود و با شهادت شهید سلیمانی از بزرگترین شهدای پس از پیروز انقلاب اسلامی، در عراق و در کنار شهید ابو مهدی، یک ارتباط همیشگی بین دو ملت ایران و عراق شکل گرفت.

کد خبر: ۸۸۶۴۲
۰۹:۱۹ - ۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۰

 ظریف

دیدارنیوز - محمد جواد ظریف در ادامه دیدار های خود با مقامات و شخصیت‌های سیاسی و دینی عراق شامگاه دوشنبه ۶ اردیبهشت با  رهبران جریانات سیاسی و شخصیت های برجسته شیعی عراق از جمله نخست وزیران سابق دیدار  و در یک گفت و شنود تفصیلی به تشریح دیدگاه جمهوری اسلامی ایران در موضوعات مختلف پرداخت.

وزیر امور خارجه کشورمان در این نشست ضمن تسلیت حادثه ناگوار بیمارستان ابن خطیب بغداد، بر اهمیت وحدت همه گروه ها و اطیاف عراقی برای پیشبرد اهداف عراق تاکید و جایگاه عراق جدید در منطقه را با اهمیت ذکر کرد.

ظریف در ادامه دیدگاه جمهوری اسلامی ایران مبنی بر حمایت و پشتیبانی از عراق متحد و مقتدر  را مورد تاکید قرار داد.

وزیر امور خارجه کشورمان با اعلام حمایت ایران از عراق درمبارزه با داعش اظهار کرد : عراق جلودار مبارزه با داعش در منطقه بود و با شهادت شهید سلیمانی از بزرگترین شهدای پس از پیروز انقلاب اسلامی، در عراق و در کنار شهید ابو مهدی، یک ارتباط همیشگی بین دو ملت ایران و عراق شکل گرفت.

 ظریف همچنین در این نشست آخرین تحولات مربوط به روابط دو جانبه با عراق و مسائل منطقه ای جمهوری اسلامی ایران و تحولات گفتگو با کشورهای ١+۴ را نیز برای حاضرین تشریح کرد.

در این دیدار حاضرین در نشست  به صورت مشروح دیدگاه و نقطه نظرات و خود را در خصوص مسائل عراق، روابط دو کشور و موضوعات منطقه ای مطرح کردند.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: