تیتر امروز

«رئیسی» رییس است؛ اما...
اردوگاه اصولگرایان و انتخابات ۱۴۰۰

«رئیسی» رییس است؛ اما...

در اردوگاه اصولگرایی اوضاع به ظاهر بر وفق مراد ابراهیم رئیسی است اما حضور چندین نامزد دیگر از این جناح نشان از آن دارد که بازی پیچیدگی‌های بیشتری هم دارد و کار شاید به این سادگی نیست.
پس از تملک بوستان تاریخی محله سنگلج در سال ۹۹

شهردار منطقه ۱۲ از مرمت ملک تاریخی موجود در باغ کیهانی، همچنین محوطه‌سازی برای ایجاد یک بوستان عمومی در آن خبر داد.

کد خبر: ۸۸۵۹۴
۱۵:۴۱ - ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۰

مرمت و محوطه‌سازی باغ کیهانی (معیرالممالک) در قلب تهران آغاز شد

دیدارنیوز: علی‌محمد سعادتی، شهردار منطقه طی بازدیدی از باغ کیهانی در محله سنگلج به همراه محمدرضا ندرلو، معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه و جمعی از مدیران شهری که به منظور آگاهی از روند پیشروی پروژه احداث این بوستان تاریخی صورت گرفت، راهکار‌هایی در مورد مرمت بنای تاریخی آسیب‌دیده در ملک، محوطه‌سازی بهتر در بوستان، نحوه دسترسی به آن و توجه به کاربری‌های لازم در این فضا ارائه داد.

وی با ابراز امیدواری از اینکه به‌زودی، بوستانی ارزشمند در محل این باغ تاریخی به اهالی شهر تهران تقدیم شود، گفت: هم‌اکنون مراحل جداره‌سازی باغ کیهانی رو به پایان است و عملیات کفسازی و محوطه‌سازی آن توسط شهرداری منطقه آغاز شده است.

پیش‌تر نیز طی گزارشی از همشهری‌آنلاین ندرلو با بیان اینکه برخلاف سایر نقاط محله سنگلج که شاهد درهم‌تنیدگی بافت اقتصادی و زندگی هستیم، در این نقطه زندگی غالب است و بوستان کیهانی می‌تواند به ارتقای کیفیت زندگی شهروندان و افزایش امنیت محله کمک کند، گفته بود: درختان موجود در باغ قابلیت احیا دارند و همه آن‌ها حفظ می‌شوند.

باغ کیهانی با وسعتی معادل ۱۷۰۰ مترمربع به ارزش ۲۵ میلیارد تومان، سال گذشته توسط شهرداری منطقه ۱۲ از مالک خریداری شد و قرار است به بوستان محلی در سنگلج تبدیل شود. اطراف این باغ را خیابان‌های قفل‌سازان، کیهانی و بازارچه ترخانی در برگرفته و به دلیل اینکه در این نقاط فضای سبز کافی وجود نداشت، مدیریت شهری منطقه تصمیم گرفت با احیای باغ کیهانی و تبدیل‌شدن به بوستان، هم فضای سبز مناسبی برای مردم محله ایجاد شود و هم یک باغ تاریخی دیگر در منطقه قلب طهران به شهروندان تهرانی تعلق گیرد.

بوستان سجادی در محله پامنار و باغ علاءالدوله در خیابان فردوسی از دیگر باغ‌های منطقه ۱۲ است که طی سال گذشته به تملک شهرداری درآمد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: