تیتر امروز

گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ کاوش در زندگی و عقاید سیاستمدار معترض
«تنگنا» برنامه چهارم ـ بخش اول

گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ کاوش در زندگی و عقاید سیاستمدار معترض

«تنگنا» عنوان برنامه‌ای از مجموعه رسانه‌ای دیدار است که به گفتگوهای صریح با سیاستمداران ایرانی در مورد زندگی سیاسی آن‌ها اختصاص دارد. مصطفی تاجزاده میهمان چهارمین برنامه تنگنا بوده است.
مذاکرات وین و شمارش معکوس برای آژانس

مذاکرات وین و شمارش معکوس برای آژانس

همزمان به نزدیک شدن به پایان مهلت زمانی توافق ایران و آژانس انرژی اتمی، مذاکرات برای احیای برجام سرعت گرفته است. طرفین اما محتاطند و معلوم نیست فردا در وین چه در انتظار برجام خواهد بود.

براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته و هم‌اکنون (۶ اردیبهشت ماه) در محدوده قابل قبول قرار دارد و تداوم این شرایط تا اواخر وقت پیش‌بینی می‌شود.

کد خبر: ۸۸۴۷۵
۱۰:۰۸ - ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۰

کیفیت هوای پایتخت

دیدانیوز ـ پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران نشان می‌دهد که صبح امروز (۶ اردیبهشت ماه) در بیشتر مناطق کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت که ناشی از ناپایداری جوی و وزش باد مؤثر است.

با کاهش تندی باد طی روز شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده‌ها فراهم نخواهد شد و با افزایش دما، عوامل کافی جهت تولید آلاینده «ازن» وجود خواهد داشت بنابراین با افزایش غلظت این آلاینده کیفیت هوا در برخی مناطق در وضعیت نامطلوب قرار خواهد گرفت. به‌تدریج با افزایش تندی باد تا اواخر وقت از غلظت آلاینده‌ها تاحدودی کاسته خواهد شد و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق پایتخت پیش‌بینی می‌شود.

صبح فردا (۷ اردیبهشت ماه) کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از کاهش تندی باد طی ساعات گذشته و افزایش تردد خودرو‌ها است. با رشد تدریجی ناپایداری جوی طی روز و افزایش تندی باد پراکندگی آلاینده‌ها تسهیل خواهد شد.

این شرایط جوی همراه با وزش باد نسبتا شدید و رگبار پراکنده تا ساعات پایانی فردا (۷ اردیبهشت ماه) تداوم خواهد داشت بنابراین برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق را به دنبال دارد.

آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۷۳ بود و هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۷۶ و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

منبع: ایسنا
برچسب ها: هوای تهران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: