تیتر امروز

پیروزی رئیسانه یا سیاست‌ورزی ظریفانه

پیروزی رئیسانه یا سیاست‌ورزی ظریفانه

ظریف کاندیدا می‌شود؟ شورای نگهبان وزیر خارجه را تأیید صلاحیت می‌کند؟ تقابل او و ابراهیم رئیسی فضای سیاسی را دو قطبی می‌کند؟ این‌ها از اصلی‌ترین سؤالات حال حاضر فضای سیاسی است.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین تأکید کرد قدس خط قرمزی است که فلسطینیان هرگز تعدی به آن را نمی‌پذیرند.

کد خبر: ۸۸۴۴۸
۰۸:۵۲ - ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۰

عباس: قدس

دیدارنیوز - به نقل از رویترز، محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگران فلسطین در جریان نشست کمیته مرکزی جنبش فتح در رام الله تأکید کرد که مردم فلسطین نمی‌پذیرند انتخابات سراسری به بهای حق فلسطینیان در قدس باشد، آن‌ها هرگز از پایتخت ابدی خود دست نمی‌کشند و دولتی با مرزهای موقت را نمی پذیرند.

وی به ساکنان قدس به خاطر ثابت قدم بودن و پایداری‌هایشان مقابل توطئه‌های رژیم صهیونیستی با هدف کنترل بر شهر قدس درود فرستاد.

عباس بار دیگر تأکید کرد که فلسطین هرگز برگزاری انتخابات بدون قدس و مردم آن را قبول نخواهد کرد.

وی از جامعه جهانی خواست دولت اسرائیل را تحت فشار قرار دهد تا به توافق نامه‌های امضا شده در مورد روند انتخابات پایبند باشد.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین توضیح داد که کمیته مرکزی فتح بر اهمیت اجرای توافقات میان گروه‌های فلسطینی در مورد انتخابات تأکید دارد.

عباس گفت که قدس و مردم آن در قلب و مرکز روند انتخابات هستند و عدم برگزاری انتخابات در قدس به معنای بازگشت برای اجرای معامله قرن است که با استواری مردم فلسطین خنثی شد.

وی اظهار داشت که بدون قدس هیچ انتخاباتی برگزار نخواهد شد زیرا قدس پایتخت ابدی فلسطین است.


منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: