تیتر امروز

سرگیجه‌ای به نام انتخابات ۱۴۰۰

سرگیجه‌ای به نام انتخابات ۱۴۰۰

در اتمسفر انتخابات اصلاح‌طلبانی سردرگم، اصولگرایانی مغرور، امیران بی‌لشگر، نزاع‌های درونی و سرگیجه عمومی را شاهدیم. صدا‌هایی ضعیف می‌کوشند گفتمانی را نمایندگی کنند و تک چهره‌هایی جسارت دارند.
مجلسی بر یاد عید

مجلسی بر یاد عید

صبح اولین روز شوال مردم به جماعت در برابر پروردگار جهانیان به شکرانه یک ماه عبادت سر بر آستانش می‌سایند.

عضو ستاد ملی مقابله با کرونا و متخصص بیماری‌های عفونی گفت: طبق بررسی‌های انجام شده واکسن "کووایران برکت" روی واریانت انگلیسی ویروس کرونا اثرگذار است.

کد خبر: ۸۸۳۹۳
۱۵:۰۱ - ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۰

مینو محرز واکسن کووایران کرونای انگلیسی

دیدارنیوز ـ دکتر مینو محرز روز یکشنبه در حاشیه مراسم آغاز مطالعات بالینی مرحله سوم واکسن ایرانی کرونا به نام "کوو ایران برکت" در جمع خبرنگاران درباره اثربخشی این واکسن روی واریانت‌های جدید ویروس کرونا، توضیح داد: این واکسن روی واریانت انگلیسی مقاوم است، اما هنوز روی واریانت هندی امتحان نکردیم، اما در این زمینه هم مطالعه خواهد شد.

وی اظهار داشت: بین ۷۰ تا ۹۰ درصد واریانت شایع در ایران از نوع انگلیسی است که این واکسن روی آن موثر است. درباره گونه‌های جدید دیگر هنوز اطلاعات کافی نداریم.

محقق اصلی پروژه و مسئول تیم نظارت بر فاز مطالعات بالینی واکسن کوو ایران برکت گفت: خوشحالم که مرحله اول کارآزمایی بالینی واکسن کووایران برکت با موفقیت طی شده است.

محرز که پس از تزریق واکسن ایرانی ضدکرونای کووبرکت با خبرنگاران صحبت می‌کرد، افزود: من قول داده بودم وقتی مطمئن شوم که واکسن برکت مصون است آن را تزریق کنم که امروز تزریق واکسن را در فاز سوم انجام دادم.

مطالعات بالینی مرحله سوم واکسن ایرانی کرونا به نام "کوو ایران برکت" امروز در هتل ارم تهران آغاز و طی آن این واکسن به سه داوطلب، دکتر مینو محرز عضو ستاد ملی مقابله با کرونا و متخصص بیماری‌های عفونی، حسینعلی شهریاری نماینده مردم سیستان و بلوچستان و رئیس کمیسیون بهداشت مجلس و محمدعلی امیرزرگر استاد بازنشسته دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی همدان تزریق شد.

مرحله سوم تست انسانی این واکسن روی ۲۰ هزار نفر در ۶ شهر تهران، بوشهر، شیراز، کرج، مشهد و اصفهان انجام می‌شود.

ثبت نام داوطلبان مرحله سوم این واکسن ایرانی از اول اردیبهشت ماه آغاز شده و رییس ستاد اطلاع رسانی ستاد اجرایی فرمان امام شب گذشته در صفحه توئیتر خود اعلام که بیش از ۳۲ هزار نفر تمایل خود را برای ورود به این طرح پژوهشی اعلام کردند.

ثبت نام داوطلبان این طرح مطالعاتی از دو مسیر در حال انجام است و علاقه‌مندان در رده سنی ۱۸ تا ۷۵ سال می‌توانند با تماس با سامانه ۴۰۳۰ یا از طریق نرم افزار کاربردی (اپلیکیشن) " آی گپ " تمایل خود را اعلام و وارد این طرح مطالعاتی شوند.

منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: