تیتر امروز

سوزاندن کشته‌شدگان بیماری کرونا در هندوستان جنجال زیادی در رسانه‌های دنیا ایجاد کرده و اعتراضاتی را در داخل این کشور به همراه داشته است.

کد خبر: ۸۸۳۳۴
۱۳:۰۸ - ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۰

دیدارنیوز : موج تازه ویروس کرونا در هند به سرعت در حال تبدیل شدن به یک بحران ویرانگر است، در حال حاضر بیمارستان‌ها در هند بیش از ظرفیت معمول خود بیمار پذیرش کرده‌اند و کمبود دستگاه‌های اکسیژن در تمامی مراکز درمانی وجود دارد و بسیاری از بیماران نیز پذیرش نشده و بازگردانده می‌شوند. آمار مبتلا‌ها به بالای ۳۰۰ هزار نفر در روز رسیده وتعداد کشته‌ها نیز به مرز ۳ هزار نفر نزدیک شده است.

اما جدا از موضوع درمان، بحران بزرگ در هندوستان این است که با اجساد کشته‌ها چه کنند؟ گزارش‌هایی از محل‌های سوزاندن اجساد در سراسر کشور هند منتشر شده که تکان‌دهنده هستند، جایی که آتش در آنجا خاموش نمی‌شود!

در پی انتشار  عکس و گزارش از این ماجرا، سیاستمداران هند نسبت به درز اخبار واکنش نشان داده و دستور حذف عکس‌های مرده‌سوزی در فضاهای مجازی را دادند. حتی انتشار عکس‌ها در شبکه‌های اجتماعی ممنوع شده است. با اینکه سوزاندن مرده در هندوستان یک مراسم مذهبی خاص بودایی‌هاست اما ظاهرا اجسادی از دیگر مذاهب نیز در این مرده‌سوزی وجود داشته است.

 

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: