تیتر امروز

تراژدی دریاچه ارومیه؛ احتضار طولانی و دردناک!

تراژدی دریاچه ارومیه؛ احتضار طولانی و دردناک!

برداشت بی‌رویه از آب‌های زیرزمینی و حفر چاه‌های غیر مجاز در اطراف دریاچه ارومیه با پیشنهاد رئیس دولت نهم و دهم حیات این دریاچه را به خطر انداخت اما در طول سال‌های گذشته بر این دریاچه چه گذشت؟
اخراج اسکوچیچ، پوست خربزه زیر پای فوتبال ایران!
هشدار به کسانی که به دنبال تغییر سرمربی تیم ملی‌اند

اخراج اسکوچیچ، پوست خربزه زیر پای فوتبال ایران!

در فاصله کمی از موفقیت تیم ملی در منامه، انتشار برخی اخبار در مورد پایان کار اسکوچیچ و آوردن یک مربی نامدار، قطعا مثل یک خنجر از پشت برای فوتبال ایران خواهد بود.

رئیس جمهور بلاروس بر اساس گزارش یک خبرگزاری رسمی این کشور گفت، عواملی که اخیرا از بابت طراحی "کودتا" در این کشور بازداشت شدند، چند اقدام دیگر شامل یک تلاش برای ترور در رژه ۹ مه و حمله به اقامتگاه ییلاقی او داشتند.

کد خبر: ۸۸۳۱۹
۱۱:۱۷ - ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۰

 جمهور بلاروس

دیدارنیوز - به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، چند روز پیش آلکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهور بلاروس فاش کرد یک گروه از افراد در این کشور از بابت دسیسه چینی برای ترور او و بچه‌هایش بازداشت شده‌اند. همچنین چندی بعد کمیته امنیت کشور بلاروس اعلام داشت که طراحان این کودتا که هم شامل شهروندان بلاروسی و هم خارجی‌ها می‌شوند، برای حذف فیزیکی لوکاشنکو و اعضای خانواده‌اش برنامه ریزی کرده و شروع به اجرای این برنامه کرده‌اند و در نهایت سازماندهی یک کودتا و تصاحب قدرت را پیگیری می‌کردند.

لوکاشنکو در اظهاراتی خطاب به خبرنگاران در جریان سفر به منطقه پولیا به توضیح درباره اینکه چطور طراحان این کودتا برای اجرایش برنامه داشتند، پرداخت.

به گفته این رئیس جمهور بلاروس، ایده ترور او در رژه پیروزی در تاریخ ۹ مه به دلیل سخت بودن اجرایش لغو شد. همچنین برنامه آن‌ها برای حمله با کاروان خودرویی رئیس جمهور بلاروس نیز به دلیل سرعت بیش از حد حرکت خودرو‌ها با وجود دستیابی طراحان این ترور به آر. پی. جی برای این منظور ناقص تلقی شد.

در عین حال سناریوی سوم هم شامل یک حمله مسلحانه علیه اقامتگاه ییلاقی رئیس جمهور بلاروس بود و مبلغ ۱۰ میلیون دلار برای اجرای کل این عملیات و همین طور یک میلیون دلار به صورت مجزا برای پاداش تک تیرانداز در نظر گرفته شده بود.

لوکاشنکو در عین حال در صحبتهایش از یک مامور مخفی که به داخل عاملان این دسیسه با جا زدن خود به عنوان یک ژنرال خودفروخته نفوذ پیدا کرد، تحسین کرد.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: