تیتر امروز

اسحاق جهانگیری؛ مهاجمی که بد دفاع می‌کند
دیدار ۱۴۰۰؛ گفت‌وگو با رسول بابایی متخصص کمپین‌های انتخاباتی و برندینگ سیاسی

اسحاق جهانگیری؛ مهاجمی که بد دفاع می‌کند

در سلسله برنامه‌های دیدار ۱۴۰۰ رسول شکوهی در گفتگو با رسول بابایی متخصص برندینگ و کمپین سیاسی، هر بار به یک نامزد احتمالی می‌پردازند. برنامه سوم به اسحاق جهانگیری پرداخته است.
کدخدایی: ما کار خود را می‌کنیم/ میز شورای نگهبان مدارک برخی ثبت‌نام کنندگان را تحویل نمی‌گیرد

کدخدایی: ما کار خود را می‌کنیم/ میز شورای نگهبان مدارک برخی ثبت‌نام کنندگان را تحویل نمی‌گیرد

به دنبال ابلاغیه شورای نگهبان که در آن شرایطی برای ثبت نام کنندگان در نظر گرفته بود و دولت و شخص رییس جمهوری با آن مخالفت کردند، خبرهایی به دیدارنیوز رسیده که میز شورای نگهبان مستقر در محل ثبت...

در واکنش به به این‌که رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا در بیانیه‌ای نسل کشی ارامنه را به رسمیت شناخت، وزارت خارجه ترکیه اظهارات بایدن در مورد نسل کشی را پوپولیستی خواند.

کد خبر: ۸۸۲۸۰
۰۹:۲۸ - ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۰

چاووش‌اوغلو

دیدارنیوز - به نقل از خبرگزاری آناتولی، مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه با انتشار مطلبی در حساب توئیتر خود در واکنش به اظهارات جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا درباره به‌ رسمیت شناختن نسل‌کشی ارامنه در دوران امپراتوری عثمانی، تاکید کرد: ما این اظهارات که تنها پایه آن پوپولیسم است را کاملا رد می‌کنیم.

چاووش‌اوغلو افزود: کلمات نمی‌توانند تاریخ را تغییر دهند. ما نیز نمی‌توانیم تاریخ خود را از کسی دیگر یاد بگیریم.

وی تصریح کرد: فرصت طلبی سیاسی بزرگترین خیانت به صلح و عدالت است. ما این اظهارات که تنها پایه آن پوپولیسم است را کاملا رد می‌کنیم.

همچنین فخرالدین آلتون، رئیس مرکز ارتباطات ریاست جمهوری ترکیه گفت: ما قاطعانه شناسایی وقایع ۱۹۱۵ به عنوان «نسل‌کشی» از سوی دولت بایدن را رد و آن را به شدت محکوم می‌کنیم.

آلتون افزود: از آنجا که مقامات واشنگتن تصمیم گرفته‌اند بر تاریخ پر غرورمان سایه بیندازند، روز بسیار ناخوشایندی را در روابط دو جانبه خود تجربه می‌کنیم.

آلتون تاکید کرد: مقامات آمریکایی متاسفانه حین بیان این اظهارات در برابر خواسته‌های لابی‌ها زانو زده‌اند.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: