تیتر امروز

گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ انتقاد از وضع موجود با صدای بلند!
«تنگنا»؛ برنامه چهارم ـ بخش دوم

گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ انتقاد از وضع موجود با صدای بلند!

«تنگنا» عنوان برنامه‌ای از مجموعه رسانه‌ای دیدار است که به گفتگوهای صریح با سیاستمداران ایرانی در مورد زندگی سیاسی آن‌ها اختصاص دارد. مصطفی تاجزاده میهمان چهارمین برنامه تنگنا بوده است.
اسحاق جهانگیری؛ مهاجمی که بد دفاع می‌کند
دیدار ۱۴۰۰؛ گفت‌وگو با رسول بابایی متخصص کمپین‌های انتخاباتی و برندینگ سیاسی

اسحاق جهانگیری؛ مهاجمی که بد دفاع می‌کند

در سلسله برنامه‌های دیدار ۱۴۰۰ رسول شکوهی در گفتگو با رسول بابایی متخصص برندینگ و کمپین سیاسی، هر بار به یک نامزد احتمالی می‌پردازند. برنامه سوم به اسحاق جهانگیری پرداخته است.

در جستجوی مصلحت، عنوان خاطرات روزنوشت سال ۱۳۷۷ آیت الله هاشمی رفسنجانی است که قرار است پنجشنبه این هفته، طی مراسمی در خانه موزه هاشمی رونمایی می‌شود

کد خبر: ۸۸۲۱۳
۱۵:۴۵ - ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۰

خاطرات هاشمی: از دستگیری کرباسچی تا کتک زدن مهاجرانی و قتل‌های زنجیره‌ای

دیدارنیوز -  «در جستجوی مصلحت»، عنوان خاطرات روزنوشت سال ۱۳۷۷ آیت الله هاشمی رفسنجانی است که قرار است پنجشنبه این هفته، طی مراسمی در خانه-موزه هاشمی رونمایی شود.

وقایع جنجالی سال ۱۳۷۷ که از دستگیری غلامحسین کرباسچی در ابتدای سال آغاز و با کتک زدن وزیر ارشاد، استیضاح وزیر کشور و قتل‌های زنجیره تداوم یافت، اهمیت خاطرات آیت الله هاشمی رفسنجانی در این سال، که به بیان ناگفته‌ها و پشت صحنه این وقایع می‌پردازد را افزایش داده است.

عماد هاشمی مدیرعامل دفتر نشرمعارف انقلاب، به خبرنگار ما گفت: خاطرات روزنوشت سال ۱۳۷۷ آیت الله هاشمی رفسنجانی، که به تازگی به طبع رسیده است، پنجشنبه نهم اردیبهشت ماه در مراسمی در خانه موزه آیت الله، رونمایی خواهد شد.

وی افزود: این کتاب حاوی روایتی متفاوت وبعضا بازگو نشده از پشت پرده برخی از اتفاقات مهم کشور در سال ۱۳۷۷ است که از جمله آن‌ها به قتل‌های زنجیره ای، دادگاه آقای کرباسچی، برکناری وزیرکشور، حصر آیت الله منتظری، حمله به وزیرارشاد و وزیرکشور در مراسم تشییع شهدا و تلاش‌های پیدا وپنهان برای مذاکره با آمریکا ورویداد‌های دیگرمی توان اشاره کرد.

عماد هاشمی با بیان اینکه آیت الله هاشمی رفسنجانی از ابتدای سال ۱۳۶۰ تا یک روز پیش از رحلت، خاطرات روزانه خود را ثبت کرده است، گفت: پیش از این خاطرات ۱۷ سال منتشر شده بود وامسال هجدهمین جلد از این خاطرات منتشر می‌گردد و ۱۸ جلد باقیمانده نیز در آینده بتدریج منتشر خواهد شد.

کتاب هاشمی رفسنجانی، کارنامه وخاطرات ۱۳۷۷ در ۸۴۰ در قطع وزیری وبهمراه ده‌ها عکس وسند تاریخی بعضا منتشر نشده، در دسترس علاقمندان قرار می‌گیرد

منبع: انتخاب
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: